Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Geek & Gorgeous Stress Less Betaglucan + Madecassoside 30 ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,600 Lekë

Stress Less është krijuar të përmirësoj lëkurën e ndjeshme, të demtuar, të irrituar, të dehidratuar, duke kombinuar 2 super molekula me veti të njohura qetësuese, hidratuese dhe riparuese sic janë Beta-Glukan dhe Madecassoside.

Beta-Glukan është pjesa më e rëndësishme dhe aktive e Tërshërës me veti të shprehura riparuese, qetësuese dhe shëruese të plagëve, ndërsa Madecassoside është një nga dy komponentët aktiv të Centella Asiatica, një bimë mjeksore që ka veti qetësuese, shëruese dhe veti antioksiduese.

Ne përdorim 0.2% Beta-Glukan dhe 0.3% Made-cassoside në këtë formulë. Ndërsa numrat mund mos të duken shumë të lartë, kur bëhet fjalë për këto 2 përbërës, përqëndrimet janë të larta.

Studimet tregojnë që Made-cassoside e përdorur në masën 0.05% (për të parandaluar prodhimin e malaninës e nxitur nga rrezatimi UV) ose 0.1% e miksuar me 5% vitamin C për efekte antirrudhë. 0.2% nga Made-cassoside ka efekte të dukshme hidratuese, mbrojtëse dhe qetësuese të djegies apo pickimit të lëkurave atopike apo psoriatike.

Studimet in-vivo (në njerëz) nga prodhuesi i Beta-Glukan tregojnë që molekula përmirëson barrierën e lëkurës duke filluar nga përqëndrimi 0.05 dhe vetitë hidratuese të Beta-Glukan janë si të acidit Hialuronik, madje edhe më të mira. Kur përdoret në përqëndrimin 0.1%  ndikojnë që lëkura të jetë më elastike, më e butë dhe më kompakte.

Cruelty free | Vegan | Pa fragranca dhe pa vajra | Gluten free | Malassezia safe | I sigurtë të  përdoret në shtatëzani

Mund të përdoret nga të gjithë, veçanërisht rekomandojmë të përdoret nëse lëkura juaj është e prirur të dehidratohet, sensitive, skuqet dhe irritohet, ose kur jeni duke përdorur aktiv të fortë (psh. më pak stres nëse lëkura juaj është e prirur ndaj dehidrimit, ndjeshmërisë, skuqjes dhe acarimit, ose jeni duke përdorur aktivë të fortë (p.sh. kundër akneve si peroksidi benzoil ose kundër rrudhave si tretinoina) të njohura për tharje të lëkurës ose komprometojnë barrierën e lëkurës.

1. Përdorimi

Aplikoni disa pika në lëkurë pasi e keni pastruar atë. Mund të përdoret në mëngjes dhe në mbrëmje.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Methyl Gluceth-20, Saccharide Isomerate, Glycerin, Madecassoside, Beta-Glucan, 1,2-Hexanediol, Citric Acid, Sodium Citrate, Caprylyl Glycol, Carbomer, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

  Geek & Gorgeous Stress Less Betaglucan + Madecassoside 30 ml
  Geek & Gorgeous Stress Less Betaglucan + Madecassoside 30 ml
  Geek & Gorgeous Stress Less Betaglucan + Madecassoside 30 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery