Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50 ml

Çmimi fillestar
1,900 Lekë
Çmimi fillestar
2,300 Lekë
Çmimi i ulur
1,900 Lekë
Serum mbrojtës ndaj diellit.
Një “SPF-Serum” i lehtë, i pasur me 30% ekstrat të ginseng-ut, i cili ofron forcim të barrierës mbrojtëse të lëkurës. Ky përbërës njihet ndryshe si një SUPERFOOD-superushqim, si për organizmin, por edhe për trajtimin e lëkurës. Konkretisht trajton intensivisht vijat e holla dhe rrudhat. Nga ana tjetër, përmbajtja me 2% niacinamide do t’i dhurojë lëkurës një pamje plot rrezatim, duke ndihmuar minimizimin e dukjes së poreve dhe mbajtjen në kontroll të sebumit. Përveç kësaj, formula e serumit të tipit kapsulë pa përbërës surfaktant absorbohet në lëkurë në mënyrë të lagësht dhe freskuese, duke e mbrojtur plotësisht lëkurën nga rrezet UV. Kosistenca e lehtë në trajtë xheli përthithet lehtësisht në lëkurë duke u bërë i përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës. Për sa i përket mbrojtjes nga dielli, ky krem ka SPF 50+, që do të thotë se parandalon 98% të rrezeve UVB të depërtojnë në lëkurën tuaj dhe PA++++. I përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës.

1. Përdorimi

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës.

2. Përbërësit

Water, Panax Ginseng Root Extract, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol, Methoxyphenyl Triazine, Alcohol, Acrylates Copolymer, Butyloctyl Salicylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Niacinamide, Phenethyl Benzoate, Panax Ginseng Berry Extract, Panax Ginseng Extract, Panax Ginseng Leaf/Stem Extract, Silica, Methylpropanediol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Angelica Archangelica Root Oil, Citrus Aurantium, Amara (Bitter Orange) Leaf/Twig Oil, Ferula Galbaniflua (Galbanum) Resin Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Oil, Panax Ginseng Root, Extract, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Polysilicone-15, Polymethylsilsesquioxane, 1,2-Hexanediol, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Pentylene Glycol, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, C30-45 Alkyldimethylsilyl Polypropylsilsesquioxane, Hydroxyacetophenone, Adenosine, Glycerin, Butylene Glycol, Ethyl Hexanediol, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Disodium EDTA

  Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50 ml
  Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50 ml
  Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50 ml
  Beauty of Joseon Ginseng Moist Sun Serum SPF 50+ PA++++ 50 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery