Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Gli Elementi Krem për Konturin e Syve me Qeliza Staminale 15 ml

Çmimi fillestar
6,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
6,300 Lekë

Krem ultra depërtues që “zhduket në lëkurë” menjëherë. Apeli i jashtëzakonshëm qëndron në paprekshmërinë e teksturës së tij: i freskët, ndijor dhe shumë i asimilueshëm, ai është "plus" i vërtetë në një përgjigje globale që synon përsosjen e zonës së syve dhe ndriçimin e shikimit. Me një efekt anti-plakje dhe rigjallërues, turbullon rrudhat dhe linjat e shprehjes falë përzierjes së përsosur të përbërësve aktivë antioksidues, stimulon rigjallërimin e epidermës dhe jep hidratim intensiv dhe të zgjatur, thelbësor për rininë e konturit të syve. TRAJTIM KUNDËR MOSHËS. PA PARABEN.

 • Më shumë detaje rreth produktit

  Konturi i syve me qeliza staminale bimore është studiuar në të gjitha qëllimet si një agjent i vërtetë kundër moshës që ndërhyn në nivele të ndryshme të rigjenerimit të epidermës: rigjallëron intensivisht dhe ristrukturon lëkurën shumë delikate rreth syve, duke rivendosur menjëherë elasticitetin dhe kohezionin e ri. ; ka një fuqi të lartë hidratuese, thelbësore për këtë lloj lëkure e cila është shumë e brishtë, e hollë dhe vazhdimisht e ekspozuar ndaj agresioneve të jashtme; kundërvepron shfaqjen e shenjave të lodhjes gjatë gjithë ditës, duke freskuar shikimin i cili kështu fiton shkëlqim të ri dhe një pamje më të re; zbut në mënyrë specifike dhe efektive tiparet shprehëse dhe rrudhat e imëta ose "qeset" që formohen edhe herët në këtë zonë të ndjeshme të lëkurës. Baza e shkëlqyer e grimit. Struktura e tij veçanërisht e rehatshme dhe e përthithur shumë shpejt është gjithashtu ideale për sytë që mbajnë lente kontakti. Trajtim specifik kundër moshës.

1. Përdorimi

Trajtim ditor kundër moshës. Në mëngjes dhe në mbrëmje, pasi të keni kryer një pastrim të plotë, prekni lehtë nga brenda në pjesën e jashtme të zonës së syve; tekstura e veçantë lehtëson përthithjen e menjëhershme. E përkryer në kombinim me kremin dhe serumin e qelizave staminale nga e njëjta linjë kundër moshës. Përthithet në çast. Periudha minimale e rekomanduar e përdorimit të njëpasnjëshme, për performancë optimale: 4 javë. Formulim me ndjeshmëri dhe asimilim të lartë.

2. Përbërësit

Ujë (Ujë, Klorur Natriumi/Brom/Jod Ujë Gjeotermik), Vaj Kanola, Neopentanoate Isodecil, Gjalpë Butyrospermum Parkii (Shea), vaj Helianthus Annuus (luledielli), Ekstrakt i Hidrolizuar Manihot Esculenta Tuber, Vitiiph, Vitis Acidi citrik, kopolimer i akrilateve të natriumit, ciklopentasiloksani, polideceni i hidrogjenizuar, stearat poligliceril-10, fosfolipide, dimetikonol, dimetikoni, polimer i kryqëzuar i dimetikonit, benzoat natriumi, sorbat kaliumi, etilheksil glicerol.

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të listuar në paketim.

  Gli Elementi Krem për Konturin e Syve me Qeliza Staminale 15 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery