Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Gli Elementi Krem për Trajtimin e Akneve 50 ml

Çmimi fillestar
3,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,000 Lekë

Xhel-krem specifik për trajtimin e akneve,  rregullues i sebumit dhe hidratues/kompensues të lëkurës së papastër, seborrheike dhe të prirur ndaj akneve, me pH izoepidermik i cili është gjithashtu ideal për lëkurën e ndjeshme. I lehtë dhe depërtues, ai ndihmon në mënyrë aktive në normalizimin e lëkurës, duke reduktuar papërsosmëritë e saj dhe duke parandaluar pengimin e folikulave me formimin e ri të pikave të zeza dhe pustulave. Ka një teksturë të veçantë ultra të rehatshme për lëkurat e dobësuara nga produktet aktuale. TRAJTIMI DITOR. JO KOMEDOGJENIKE. ME ACID SALICILIK ME ORIGJINË BIMORE. PA PARABEN.

Më shumë detaje rreth produktit

Trajtimi aktiv kundër akneve, ka një teksturë shqisore të butë blu me një prekje "të pandjeshme" dhe prej kadifeje, e cila "zhduket në lëkurë" dhe një aromë shumë delikate dhe "të pastër". Është specifik për ribalancimin progresiv të lëkurës seborreike dhe të prirur ndaj akneve, por është konceptuar me të gjitha vlerat shtesë të një kremi të shkëlqyer kompensues, si dhe një trajtim të synuar. Në fakt, ndihmon në normalizimin e lëkurës duke parandaluar bllokimin e folikulave dhe formimin e pikave të zeza dhe pustulave; Përveç kësaj, përbërësit aktivë me një veprim anti-bakterial dhe pak keratolitik reduktojnë papërsosmëritë ekzistuese, minimizojnë poret e zgjeruara dhe përmirësojnë strukturën e parregullt. Veprimi restaurues, nga ana tjetër, i është besuar një përzgjedhjeje të kujdesshme të përbërësve të lidhur me lëkurën me një veprim rihidratues dhe ristrukturues, të cilët absorbohen jashtëzakonisht lehtë dhe mund të rikrijojnë shpejt rehati në lëkurën e ndryshuar, duke luftuar çdo thatësi sipërfaqësore dhe ndjesinë e lëkurës së tendosur”. Prandaj, veprimi i tij është i trefishtë: ribalancon në mënyrë progresive lëkurën e ndryshuar nga dhjami dhe me akne, e mbron atë nga faktorët e jashtëm të mjedisit dhe zhvillon një efekt mat të qëndrueshëm, i cili gjithashtu favorizon mbajtjen e make-up-it për shumë orë. Rezultati është një lëkurë e matifikuar, e freskët dhe e hidratuar siç duhet, pa mbetje yndyrore. Krem-xhel kompensues jo komedogjen dhe shumë i asimilueshëm. Specifik për lëkurën e papastër dhe të prirur ndaj akneve, gjithashtu e dobësuar nga produktet aktuale.

1. Përdorimi

SI TA APLIKONI:

Trajtim i lëkurës së papastër. Në mëngjes dhe në mbrëmje, aplikojeni si krem ​​normal, në fytyrën e pastruar më parë me Larës Fytyre Kundër Akneve, duke shmangur konturin e syve; depërton në çast. Baza e shkëlqyer e grimit.

2. Përbërësit

Ujë (ujë, ujë gjeotermik sulfuror), triglicerid kaprilik/kaprik, etylhexyl palmitate, cetal alkool, cetearyl alkool, dimethicone, sorbitol, vaj Persea Gratissima (avokado), Gaultheria Procumbens (Seqelja e gjelbër e dimrit) Allantoin, zink Pca, lecithin, tokoferol, palmitat askorbil, klorur kalciumi, klorur hekuri, klorur mangani, klorur kupi, klorur zinku, klorur magnezi, cetil fosfat kaliumi, alkool stearyl, cetearyl zokeri oklorid kryq, cetearyl zokery oklorid kryqozid, Propylen Glycol, Pentylen Glycol, Disodium EDTA, Hidrooxide Sodium, Acid Citric, Parfum (Aromë), Etilhexylglycerin, Fenoksietanol, CI 42090 (FD&C Blue No.1).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të listuar në paketim.

  Gli Elementi Krem për Trajtimin e Akneve 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery