Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Gli Elementi Krem S.O.S. për Aknet 15 ml

Çmimi fillestar
3,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,000 Lekë

Krem-xhel specifik me veprim intensiv i akneve individuale të lokalizuara të lëkurës së papastër. Shumë depërtues dhe i përqendruar, kombinon një aktivitet të dyfishtë, normalizues dhe pak keratolitik, i cili redukton me shpejtësi aknet dhe poret e zgjeruara dhe parandalon shenjat e tyre të mbetura; në sajë të zbutësve të veçantë, ai njëkohësisht nxit procesin e rigjenerimit të lëkurës.

TRAJTIM DITOR. JO KOMODOGJENIKE. ME ACID SALICILIK NATYROR. PA PARABEN.

 • Më shumë detaje rreth produktit

  Kremi S.O.S. për Aknet ka një teksturë të veçantë me një asimilim shumë të lartë që nxit shërimin e shpejtë të akneve të lokalizuara edhe nga aplikimi. Bilanci i veçantë i përbërësve aktivë zhvillon një veprim të dyfishtë:

  1) Përbërësit aktivë normalizues dhe pak keratolitikë (papaina + acid salicilik) zvogëlojnë në mënyrë progresive numrin dhe madhësinë e akneve të përpikta, pengojnë përhapjen e mikrobeve, minimizojnë poret e zgjeruara dhe përmirësojnë kokrrat e parregullta;

  2) Përbërësit kompensues (kompleksi zbutës dhe sarkozina) kundërshtojnë çdo thatësi sipërfaqësore dhe ndjesi të "shtrëngimit të lëkurës".

  Rezultati është një lëkurë që shërohet në mënyrë progresive nga aknet e përpikta, mat dhe një pamje më e shëndetshme. Xhel-krem shumë i lehtë, jo komedogjenik dhe shumë asimilues. I përsosur për lëkurën e papastër dhe të prirur ndaj akneve apo edhe të dobësuara nga produktet lokale.

1. Përdorimi

Trajtim i lëkurës së papastër. Aplikojeni direkt në papërsosmëritë individuale dhe mundësisht në mbrëmje në lëkurë të pastruar mirë, për ta lënë të veprojë gjatë gjithë natës; depërton në çast. Shmangni me kujdes konturin e syve. Gjatë përdorimit të ditës, ndjeshmëria ndaj diellit mund të rritet dhe për këtë arsye rekomandohet përdorimi i mbrojtjes adekuate SPF; lejon çdo make-up të mëvonshëm kamuflazhi.

2. Përbërësit

Ujë (ujë, ujë gjeotermik sulfuror), triglicerid kaprilik/kaprik, etylheksil palmitat, alkool cetil, alkool cetearyl, dimetikoni, sorbitol, vaj Persea Gratissima (avokado), Gaultheria Procumbens (Seqelja e dimrit, ekstrakti i dimrit, i gjelbër) Allantoin, zink Pca, lecithin, tokoferol, palmitat askorbil, klorur kalciumi, klorur hekuri, klorur mangani, klorur kurri, klorur zinku, klorur magnezi, cetil fosfat kaliumi, alkool stearyl, cetearyl zookon glukozid kryq, cetearyl zokerit oklorit kryq, distrikt cetearyl zokery, distrikt kryq. Propylen Glycol, Pentylen Glycol, Disodium EDTA, Hidrooxide Sodium, Acid Citric, Parfum (Aromë), Etilhexylglycerin, Fenoksietanol, CI 42090 (FD&C Blu No.1).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju ftojmë t'i referoheni përbërësve të treguar në pako.

  Gli Elementi Krem S.O.S. për Aknet 15 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery