Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Gli Elementi Larës Fytyre Kundër Akneve 200 ml

Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,200 Lekë

Xhel Purifikues specifik për pastrimin e përditshëm të lëkurës së papastër, me pH izoepidermik. Pastron thellësisht lëkurën duke kryer një aktivitet intensiv të normalizimit të sebumit dhe ndihmon në trajtimin e lëkurës seborreike të prirur ndaj akneve duke nxitur heqjen e qelizave të vdekura sipërfaqësore, duke reduktuar pengimin e folikulave dhe duke parandaluar formimin e pikave të zeza dhe pustulave. Nuk gjeneron ndjesi të "tendosjes së lëkurës" gjatë shpëlarjes. TRAJTIMI DITOR. LËKURË E PAPASTËR. PA SAPUN. PA SLES. ME ACID SALICILIK ME ORIGJINË BOTANIKE. PA PARABEN.

Më shumë detaje rreth produktit

Xheli kundër akneve është i formuluar me një bazë pastruese të butë, jo agresive dhe për këtë arsye është i përsosur për të gjitha ato lloje lëkurash që kombinojnë problemet e fytyrës së prirur ndaj akneve me ndjeshmëri të theksuar; pastron thellë, por me delikatesë, duke kryer një aktivitet intensiv të normalizimit të sebumit. Falë përzierjes speciale të përbërësve aktivë me origjinë natyrale dhe bio-teknologjike me një veprim anti-bakterial dhe pak keratolitik, zvogëlon prodhimin e sebumit të tepërt dhe për rrjedhojë efektin "lëkurë me shkëlqim" që rezulton; zvogëlon në mënyrë progresive poret e zgjeruara; kufizon, me përdorim të vazhdueshëm dhe të vazhdueshëm, përhapjen e komedoneve dhe/ose pikave të zeza të mundshme; kundërvepron hiper-keratinizimin dhe thatësinë relative sipërfaqësore të epidermës që rrjedh nga përdorimi i produkteve topikale. Ditë pas dite, sinergjia e përbërësve të tij aktivë çon në ribalancimin gradual të lëkurës seborrheike dhe lëkurës me probleme akneike, pa u ndryshuar më tej këto nga prania e atyre surfaktantëve agresivë, të cilët shpesh kanë efekte negative në lëkurën tashmë të çekuilibruar. Në fakt, prania në formulë e një përzgjedhjeje të kujdesshme të përbërësve kompensues shton veti restauruese të tilla si të mos gjenerojë ndjesi të "lëkurës së tendosur" gjatë shpëlarjes: prandaj është i përshtatshëm për të gjitha grupmoshat e lëkurës së papastër, përfshirë ato që i përkasin kësaj kategorie. por jo më shumë të rinj dhe të cilët gjithnjë e më shumë paraqesin manifestime në dukje të pas-datuara të poreve të zgjeruara, alterim dhjamor dhe rishfaqje të akneve. Gjithashtu i përshtatshëm për përdorim në dush për pjesët e trupit që kanë nevojë për kontroll lipemik. Specifik për lëkurën e papastër dhe të prirur ndaj akneve, gjithashtu e dobësuar nga produktet aktuale.

1. Përdorimi

Trajtim i lëkurës së papastër. Në mëngjes dhe në mbrëmje, krijoni një shkumë të butë dhe shpëlajeni tërësisht. Shmangni kontaktin me sytë. Gjithmonë kompletoni me trajtimin aktiv kundër njollave .

2. Përbërësit

Ujë (ujë, ujë gjeotermik squfurik), kokamidopropil betainë, koko-glukozid, decil glukozid, pantenol, glicerinë, zink Pca, ekstrakt gjethesh Gaultheria Procumbens (gjelbër dimri), Ekstrakt i guaskës Juglans Regia (arre), ekstrakt i guaskës së palcës, Hydrocouarteph. Klorur hidroksipropiltrimonium, klorur kalciumi, klorur hekuri, klorur magnezi, klorur kurri, klorur mangani, klorur zinku, peg-90 gliceril izostearat, gliceril oleat, laureth-2, glikol propileni, glikoli pentilensodium, citlensodium, glicerinë e dioksidit, glicerinë e dioksidit, glicerinë e dioksidit, glicerinë e dioksidit, , Benzoat natriumi, Sorbat i Kaliumit, CI 42090 (FD&C Blu Nr.1).

Lista e përbërësve përditësohet vazhdimisht. Ju lutemi referojuni përbërësve të listuar në paketim.

  Gli Elementi Larës Fytyre Kundër Akneve 200 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery