Shko te informacioni mbi produktin
1 7
 • Play video

Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask

Çmimi fillestar
2,300 Lekë
Çmimi fillestar
2,300 Lekë
Çmimi i ulur
2,300 Lekë
Size
Kujdesuni per flokët tuaj me Masque Reconstituant Hair Mask nga Kérastase, pjesë e gamës Genesis. Koleksioni merr këshillat e tre ekspertëve, duke krijuar formulën optimale kundër rënies me ndihmën e një dermatologu, dietologu dhe stilisti. Formula unike synon dy shkaqet kryesore të rënies së flokëve: stresin në fibra dhe keputjen.

Kjo maskë jep hidratim dhe ushqim intensiv, duke përdorur tre përbërës kyç: Edelweiss Native Cells, Ginger Root dhe Aminexil. Kjo përzierje e fuqishme zbut fibrat e flokëve, duke reduktuar ngatërresat dhe duke forcuar fijet. Formula antioksiduese ndihmon për të mbrojtur flokët tuaj kundër agresorëve mjedisorë, të tillë si ndotja ose nxehtësia, të cilat mund të dëmtojnë dhe dobësojnë flokët. Të sapoushqyer dhe të hidratuar, flokët tuaj do të dalin nga maska duke u ndjerë më të butë dhe më të shëndetshëm.

Duke përforcuar flokët nga rrënja në majë, maska redukton keputjen dhe krijon një sipërfaqe më të fortë.
1. Përdorimi

Aplikojeni në flokë të larë me shampo dhe të tharë me peshqir. Lëreni për 5 minuta. Shpëlajeni tërësisht. Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ato menjëherë.

2. Përbërësit

Aqua / Water / Eau, Cetearyl Alcohol, Amodimethicone, Behentrimonium Chloride, Cetyl Esters, Isopropyl Alcohol, Trideceth-6, Phenoxyethanol, Limonene, Cetrimonium Chloride, Linalool, Chlorhexidine Dihydrochloride, Benzyl Salicylate, Coumarin, Glycerin, Zingiber Officinale Root Extract / Ginger Root Extract, Citral, Benzyl Alcohol, Citronellol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Xylitol, Citric Acid, Xanthan Gum, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Parfum / Fragrance.

  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask
  Kerastase Genesis Masque Reconstituant Hair Mask

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery