Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Kokoso Baby Gentle Hair & Body Wash

Çmimi fillestar
1,800 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,800 Lekë
Style

Shampo për flokët & trupin përmban një vaj të fuqishëm organik 10% hidratues të kokosit, të përzier me aloe vera qetësuese dhe flluska me bazë kokosi. Formula e butë krem ​​pastron butësisht lëkurën delikate, qetëson lëkurën e kokës dhe ushqen flokët nga rrënja deri në majë.

Shampo delikate për flokët & trupin përmban një vaj organik kokosi të fuqishëm hidratues 10%, të përzier me aloe vera organike qetësuese dhe flluska me bazë kokosi. Formula e butë kremoze është një 3-në-1 e dobishme, që pastron butësisht lëkurën e foshnjës, qetëson lëkurën e kokës dhe ushqen flokët nga rrënja në majë. Shampo fitoi çmimin e argjendit ‘Free From’ Skincare Awards, kështu që të jeni të sigurt se është pa kamikate për të vegjlit tuaj.

Karakteristikat:

 • Ultra e butë, vegane dhe pH e balancuar
 • 80% organike
 • 98% me prejardhje natyrale
 • E mbushur me përbërës të dobishëm me bazë bimore
 • E testuar dermatologjikisht dhe e aprovuar nga pediatri
 • E sigurt që nga lindja
 • E përshtatshe për lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj ekzemës
 • Shishe të riciklueshme dhe plotësisht të riciklueshme pas konsumit
 • Pompa të riciklueshme të gjeneratës së re

E disponueshme me aromë naturale kokosi dhe pa aromë. Ne rekomandojmë produktet tona pa aromë për të sapolindurit.

Aroma jonë e ëmbël e kokosit, e krijuar ekskluzivisht në Zvicër, është 100% natyrale dhe pa 26 alergenet e listuara në Rregulloret Evropiane. Duke e bërë atë të sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme.

1. Përdorimi

Mund të përdoret si shampo për flokët dhe larje trupi për foshnje dhe fëmijë.
• Shtypeni pompën, pastroni dhe lani butë.
• Për të krijuar flluska më të mëdha, shtoni më shumë ujë në duart tuaja.
• Shpërlajeni mirë.

Përbërësit:

2. Përbërësit

Unfragranced:
• 80% organic, 98% naturally derived, 100% skin-kind.

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Lauroyl Glutamate, Vegetable Glycerin, Coco-Betaine, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Phenylpropanol, Dehydroacetic Acid.

Natural Coconut:
• 80% organic, 98% naturally derived, 100% skin-kind.

Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Sodium Lauroyl Glutamate, Vegetable Glycerin, Coco-Betaine, Methylpropanediol, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Parfum (100% Natural and Allergen-Free), Caprylyl Glycol, Citric Acid, Tocopherol (Vitamin E), Phenylpropanol, Dehydroacetic Acid.

  Kokoso Baby Gentle Hair & Body Wash
  Kokoso Baby Gentle Hair & Body Wash
  Kokoso Baby Gentle Hair & Body Wash
  Kokoso Baby Gentle Hair & Body Wash

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery