Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Kokoso Scalp Sensitive Scalp Set

Çmimi fillestar
3,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,600 Lekë

Njihuni me setin e krijuar posaçërisht për të mbajtur kokën e vogël të butë dhe të pastër. Skalpi i foshnjës është një nga zonat më të ndjeshme të lëkurës së tyre delikate, por shpesh neglizhohet derisa acarimi ose thatësia përkeqësohet.

Ky set fantastik përmban tre produkte natyrale të vlerësuara me çmime & të dizajnuara për të balancuar mikroflorën e kokës së foshnjës me përbërës delikat. Vaji organik i kokosit rikthen hidtratimin, aloe vera organike qetëson acarimin dhe ekstrakti natyrisht aktiv i farës së selinos zvogëlon prodhimin e sebumit. Të krijuara me dashuri me vaj organik hidratues të kokosit dhe me aromën delikate të kokosit 100% natyral pa alergjen, këto produkte e lënë lëkurën e foshnjës të freskët, të butë dhe me aromë hyjnore.

Karakteristikat:
 • Të testuara dermatologjikisht
 • Të përshtatshme për të porsalindur dhe lart
 • Të përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe të prirur ndaj ekzemës
 • Shishe të riciklueshme dhe plotësisht të riciklueshme pas konsumit

Çfarë ka brenda:

Vaj Organik – 70g

Mbajeni lëkurën delikate të butë me Kokoso Baby®, të mbushur me lëndë ushqyese, qetësuese, natyrore dhe acide yndyrore që e duan lëkurën, ky vaj çudibërës me shumë funksione do të kujdeset dhe mbrojë lëkurën e familjes suaj në shumë mënyra të ndryshme.

Happy Scalp ™ (50ml)

Kremi me bazë bimore është i formuluar posaçërisht për të qetësuar dhe zbutur lëkurën e kokës së foshnjës. Formula natyrale aktive ekuilibron mikroflorën e kokës për të rivendosur një skalp me pamje më të shëndetshme me vaj organik ushqyes të kokosit, duke e qetësuar me aloe vera organike dhe duke pastruar me ekstraktin e farës së selinos.

Furçë Natyrale

Për foshnjat dhe fëmijët e vegjël, furça natyrale është bërë nga druri i ahut me cilësi të lartë dhe nga burim I qëndrueshëm. Ajo vjen me një çantë mbrojtëse super të lezetshme për të mbajtur larg pluhurin, të bërë nga fibra natyrale të jutës.

1. Përdorimi

Ju mund t’i përdorni produktet në setin tonë të skalpit së bashku ose veçmas për t’u kujdesur për skalpin e foshnjës suaj. Vaji ynë i pastër organik i kokosit është i përsosur për të përkëdhelur të voglin tuaj me një masazh të rregullt të kokës. Furça jonë natyrale për fëmijë është ideale për masazhimin e butë dhe heqjen e butë të lëkurave të thata nga skalpi i foshnjës. Kur është e nevojshme, aplikoni kremin tonë Happy Scalp™ dy herë në ditë për të ruajtur një mikroflorë të ekuilibruar të kokës dhe një pamje më të shëndetshme të kokës.

  Kokoso Scalp Sensitive Scalp Set
  Kokoso Scalp Sensitive Scalp Set

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery