Shko te informacioni mbi produktin
1 1

La Roche Posay Anthelios Oil Control Gel Cream Spf 50+ 50ml

Çmimi fillestar
2,800 Lekë
Çmimi fillestar
3,100 Lekë
Çmimi i ulur
2,800 Lekë

Një krem me mbrojtje shumë të lartë ndaj diellit, i formuluar posaçërisht për lëkurat e yndyrshme, të prirura ndaj intolerancës ndaj diellit.

Ky krem xhel parandalon njollat e shkaktuara nga ekspozimi në diell (shtatzënia, fotondjeshmëria), ju ofron një mbrojtje optimale falë mbrojtjes së lartë SPF 50+ që formon një pengesë kundër rrezeve UVA dhe gjithashtu falë rezistencës së tij ndaj ujit.

I pasur me ujë termal të La Roche-Posay, ky xhel-krem ofron veti qetësuese dhe antioksidante.

Tekstura e tij krem xhel është e lehtë për t’u aplikuar dhe depërton shpejt në lëkurën tuaj për një përthithje të menjëhershme dhe një përfundim ultra të thatë. Ky krem xhel nuk lë asnjë shenjë të bardhë apo ndjesi vajore pas aplikimit.

Nga aplikimi i tij, lëkura juaj mbrohet në mënyrë efektive nga djegiet nga dielli, por edhe nga reaksionet e lëkurës të shkaktuara nga dielli.

 • Krem mbrojtës për lëkurat e prirura për intolerancë ndaj diellit.
 • Formuluar pa parabene.
 • Jo komedogjen.
 • Testuar nën kontroll dermatologjik.
1. Përdorimi

Aplikojeni pak para ekspozimit në diell. Riaplikojeni shpesh, veçanërisht pas notit ose fshirjes me peshqir.

2. Përbërësit

Aqua/Water, Homosalate, Ethylhexyl Salicylate, Silica, Stryrene/Acrylates Copolymer, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Drometrizole Trisiloxane, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Octorcrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Pnetylene Glycol, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Perlite, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Aluminium Hydroxide, Caprylyl Glycol, Disodium Edta, Inulin Lauryl Carbamate, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Peg-8 Laurate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Terephtalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Titanium Dioxide [Nano]/Titanium Dioxide, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum, Zinc Gluconate, Parfum/Fragrance (Code F.I.L : C178975/1).

  La Roche Posay Anthelios Oil Control Gel Cream Spf 50+ 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery