Shko te informacioni mbi produktin
1 2

La Roche Posay Cicaplast Baume B5

Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi i ulur
1,700 Lekë
Size

Cicaplast Baume B5 është një balm shumë-riparues për lëkurën e thatë, me një teksturë të pasur ushqyese që mund të përdoret për qëllime të shumta tek të rriturit, fëmijët dhe foshnjat (përfshirë foshnjat nga 3 muajsh e lart) me lëkurë të ndjeshme.

Ky balsam hidratues për fytyrën dhe trupin është një krem ​​dhe hidratues riparues që përbëhet nga një formulë hidratuese intensive e pasuruar me Madecassoside për rikuperim optimal të lëkurës dhe 5% Panthenol i njohur gjithashtu si Vitamina B5 për të qetësuar thatësinë dhe për të ndihmuar në riparimin e dukshëm të thatësisë.

I testuar dermatologjikisht për lëkurë të ndjeshme, Cicaplast Baume B5 ka një teksturë të pasur, ushqyese të përshtatshme për thatësi ekstreme, njolla të thata, zona të vrazhda, skuqje dhe lëkurë pas ndërhyrjeve(lëkurë që i është nënshtruar trajtimeve të vogla estetike si IPL, lazer, peeling, LED , gjilpëra dhe injeksione kozmetike).

Formula është pa aromë, pa lanolinë dhe nuk lë shenja të bardha.

1. Përdorimi

Aplikoni balmin dy herë në ditë, në lëkurën e larë dhe të tharë paraprakisht – gjithashtu mund të aplikohet gjatë gjithë ditës sipas nevojës. I përshtatshëm për përdorim në trup, fytyrë dhe buzë. Shmangni zonën e konturit të syve. I përshtatshëm për bebe, fëmijë dhe të rritur.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Dimethicone, Panthenol, Pentylene Glycol, C30-45 Alkyl Dimethicone, Polybutene, Sodium Citrate, Peg/PPG-18/18 Dimethicone, Zinc Gluconate, Madecassoside, Dimethiconol, Manganese Gluconate, Sodium Hyaluronate, Copper Gluconate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Polysorbate 20, Tocopherol.

  La Roche Posay Cicaplast Baume B5
  La Roche Posay Cicaplast Baume B5
  La Roche Posay Cicaplast Baume B5

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery