Shko te informacioni mbi produktin
1 4

La Roche Posay Effaclar Duo (+) 40ml

Çmimi fillestar
2,400 Lekë
Çmimi fillestar
2,600 Lekë
Çmimi i ulur
2,400 Lekë
Effaclar DUO- Zgjidhja e duhur për përkujdesjen e lëkurës me imperfeksione, lëkurës me tendencë akneike. Kujdesi i plotë i përforcuar me efikasitet kundër papërsosmërive i cili promovon largimin e shpejtë të akneve ekzistuese, parandalon shfaqjen e tyre dhe kufizon rrezikun e shenjave.  Absorbim i shpejtë për një përfundim jo ngjitës dhe jo të yndyrshëm.  Bazë e shkëlqyeshme make up-i.  I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme. Për adoleshentët dhe të rriturit.

La Roche-Posay Effaclar Duo është një kujdes i plotë me një teksturë xhel-krem që kombinon disa përbërës aktivë për të vepruar në shenjat kryesore të lëkurës me papërsosmëri:

 • PROCERAD: shenja anti-ekskluzive të ceramidit të patentuar që veprojnë në rrjedhën e sipërme për të parandaluar shenjat e kuqe ose kafe.
 • MANOZA: promovon korrigjimin e papërsosmërive.
 • APF: ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit kutan të lëkurave me papërsosmëri.
 • Këta përbërës shoqërohen me ujin termik të La Roche-Posay qetësues dhe anti-irritues për të zvogëluar skuqjen.
1. Përdorimi

AQUA / WATER, GLYCERIN, DIMETHICONE, ISOCETYL STEARATE, NIACINAMIDE, ISOPROPYL LAUROYL SARCOSINATE, SILICA, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, ZINC PCA, GLYCERYL STEARATE SE, ISOHEXADECANE, SODIUM HYDROXIDE, MYRISTYL MYRISTATE, 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL

2. Përbërësit

Aplikojeni në gjithë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmje, pas larjes me Effaclar Mousse Gel. Shmangni zonën rreth syve. Aplikojeni përpara makijazhit. Mund të përdoret vetëm ose i shoqëruar me një hidratues.

  La Roche Posay Effaclar Duo (+) 40ml
  La Roche Posay Effaclar Duo (+) 40ml
  La Roche Posay Effaclar Duo (+) 40ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery