Shko te informacioni mbi produktin
1 4

MISSHA All Around Safe Block Aqua Sun Gel Spf50+ PA++++ 50ml

Çmimi fillestar
1,100 Lekë
Çmimi fillestar
1,300 Lekë
Çmimi i ulur
1,100 Lekë

Xhel i lehtë, i cili le një ndjesi fresike në lëkurë pas aplikimit. I pasur me faktor të lartë mbrojtës SPF50+ PA+++ , bllokon rrezet e dëmshme UVA dhe UVB. Përfitimet kryesore:

 • Përbërësit e zgjedhur me kujdes si Uji Glacial, Antozon-rose dhe ekstraktet Thanaka freskojnë, hidratojnë dhe lehtësojnë skuqjen e lëkurës.
 • Formulim rezistent ndaj ujit dhe djersës.
 • Qetëson lëkurën falë përbërësve të butë.
 • Gjithë përbërësit e MISSHA All Around Safe Block Aqua Sun Gel SPF 50+ PA+++ janë të testuar dermatologjikisht.
 • Zbut dhe qetëson lëkurën e ndjeshme dhe të irrituar nga ekspozimi në diell.


1. Përdorimi

Aplikoni produktin 30 minuta para ekspozimit në diell.
Riaplikojeni çdo 2-3 orë dhe sa herë që lëkura juaj është e ekspozuar ndaj ujit apo djersitjes së shtuar.

2. Përbërësit

Water, Homosalate, Alcohol Denat., Ethylhexyl Salicylate, Dipropylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Silica, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Octocrylene, Bis-PEG/PPG-20/5 PEG/PPG-20/5 Dimethicone, Methoxy PEG/PPG-25/4 Dimethicone, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, BHT, Disodium EDTA, Limonia Acidissima Extract, Butylene Glycol, VP/Hexadecene Copolymer, Cyclopentasiloxane, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Chrysanthemum Indicum Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phenoxyethanol, Morus Alba Fruit Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Helichrysum Italicum Flower Water

  MISSHA All Around Safe Block Aqua Sun Gel Spf50+ PA++++ 50ml
  MISSHA All Around Safe Block Aqua Sun Gel Spf50+ PA++++ 50ml
  MISSHA All Around Safe Block Aqua Sun Gel Spf50+ PA++++ 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery