Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Neogen Day-Light Protection Sunscreen, SPF 50/PA+++ (50ml)

Çmimi fillestar
2,100 Lekë
Çmimi fillestar
2,500 Lekë
Çmimi i ulur
2,100 Lekë

Ky krem siguron mbrojtje intensive kundër rrezeve UV duke e njëtrajtësuar tonin e lëkurës dhe duke i dhënë asaj një ndiçim natyral.

 • Tekstura prej xheli nuk le njolla dhe kremi përthithet shpejt nga lëkura duke e lënë atë të hidratuar dhe jo-të yndyrshme.

Përmban 20 lloje ekstraktesh bimore:

 • Me efekt hidratues: Trëndafili Damask, Aloe Vera, Mjedër, Avokado, Baobab, Purslane, Yarrow, Arnica Montana, Kërpudha, Ekstrakt i rrënjës Coptis Chinensis.
 • Me efekt qetësues dhe redutues i sebumit (yndyrës) edhe nën rrezet e diellit: Aguliçe e Mbrëmjes, Gjethe Pishe, Ekstrakt i Rrënjës Ulmus Davidiana, Ekstrakt i Rrënjës Pueraria Lobata.


  1. Përdorimi

  Përdorni kremin kundër diellit si hapin e fundit në rutinën tuaj të mëngjesit të kujdesit për lëkurën.
  Aplikoni një sasi të moderuar dhe masazhojeni në fytyrë dhe qafë, duke shmangur sytë.
  Riaplikoni gjatë ditës në rast ekspozimi të zgjatur në diell sipas nevojës.

  2. Përbërësit

  Water, Octocrylene, Homosalate, Isododecane, Dipropylene Glycol, Silica, Avobenzone, 1,2-Hexanediol, Octyldodeceth-16, Acrylates/C10-30 Alkyl AcrylateCrosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Tocopheryl Acetate, Coptis Japonica Extract, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot)Fruit Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Eugenia Caryophyllus (Clove) Leaf Oil, Cinnamomum Camphora (Camphor) BarkOil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose)Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycerin, Rosa Damascena Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) FruitExtract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Phellinus Linteus Extract, Sodium Hyaluronate, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Beta-Glucan

   Neogen Day-Light Protection Sunscreen, SPF 50/PA+++ (50ml)
   Neogen Day-Light Protection Sunscreen, SPF 50/PA+++ (50ml)
   Neogen Day-Light Protection Sunscreen, SPF 50/PA+++ (50ml)
   No reviews

   Na ndiq në Instagram

   #instagram

   Vegan
   Cuertly Free
   Contact +355675257599
   Fast Delivery