Shko te informacioni mbi produktin
1 6
 • Play video

Theramid High-Concentrated Vitamin A Treatment 30ml

Çmimi fillestar
3,120 Lekë
Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi i ulur
3,120 Lekë

Trajtim intensiv me Retinoide (Retinal 0.1%, Retinol 0.3%, Granactiv Retinoid 5%) 

Zgjohuni me lëkurë rinore çdo ditë me vitaminën Klinike A, një serum kundër plakjes me ultra-performancë ne Retinol, Retinal dhe Retinoid Granactive. Ky produkt është i përsosur për ata që kërkojnë rezultate mahnitëse kundër plakjes.


Një kombinim shumë i fuqishëm i formave të ndryshme të vitaminës A, në doza shumë të larta. Është projektuar veçanërisht për ata me përvojë të mëparshme me retinoidet dhe janë ende duke kërkuar të përmirësojnë rezultatet e tyre të retinolit.

Vitamina Klinike A është në gjendje të nxisë rigjenerimin qelizor dhe prodhimin e kolagjenit për të zbehur në mënyrë efektive linjat e imta dhe rrudhat duke rritur shkëlqimin dhe butësinë e lëkurës tuaj

Duke kombinuar 5% Granactive Retinoid, 0,3% Retinol dhe 0,1% Retinal, ky trajtim inovativ i natës vepron ndërsa flini, duke arritur efikasitetin maksimal kundër plakjes me rezultate të dukshme që nga aplikimi i parë.

Perberesit kryesore:

5% de Granactive Retinoid: Një sistem Hydroxypinacolone Retinoate i tretësirë. Një formë shumë e avancuar, pa recetë, e acidit retinoik të drejtpërdrejtë që është më efektiv kundër shenjave të plakjes se të gjithë retinoidet e tjera, pa asnjë nga irritimet dhe të metat e zakonshme të retinolit.

0,3% nga Retinol: Një nga përbërësit aktivë kundër plakjes më efektive për shkak të aftësisë së tij për të stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe për të përshpejtuar rinovimin e qelizave. Ai përmirëson dukshëm elasticitetin, qëndrueshmërinë dhe butësinë e lëkurës për një pamje më të rinovuar. Ne kemi inkapsuluar retinolin për të përmirësuar rezultatet e formulës, kundër plakjes  parandalimin e oksidimit, zgjatjen e jetëgjatësisë së tij dhe përmirësimin e tolerancës së lëkurës.

0,1% Retinal: Retinali është pararendësi i drejtpërdrejtë i Acidit Retinoik dhe një nga format më të fuqishme dhe efektive të vitaminës A që përdoret për të trajtuar rrudhat dhe linjat e imëta, për të përmirësuar elasticitetin dhe strukturën e pabarabartë të lëkurës. E gjithë kjo, pa asnjë nga efektet anësore të mundshme të retinolit.


 

 

1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të vogël produkti në lëkurë të pastër në mbrëmje. Masazhojeni butësisht me majat e gishtave derisa të përthithet plotësisht.
PËRDORUES FILLESTAR TË RETINOIDËVE DHE LËKURË E NDJESHME: Përdoreni 2 ditë, pasuar nga 2 ditë pushim. Rriteni përdorimin me ritmin qe deshironi ju derisa të jetë i sigurt për t’u përdorur çdo ditë ( natën). Aplikoni një serum ose hidratues të butë, siç është Ceramide Treatment, para dhe pas përdorimit të vitaminës Klinike A.
PËRDORUES TË AVANCUAR RETINOID: Përdoreni çdo ditë, gjatë natës. E ndjekur nga një trajtim hidratues; të tilla si Ceramide Treatment ose Transparent Lab – Barrier Restoring Hydrating Cream.

2. Përbërësit

Aqua (Water), Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Coco-Caprylate, Dimethyl Isosorbide, Polyglyceryl-6 Distearate, Cellulose Acetate Butyrate, Cetyl Alcohol, Hydroxypinacolone Retinoate, Retinol, Retinal, Lactococcus Ferment Lysate, Plankton Extract, Ceramide NG, Tocopherol, Ethylhexylglycerin, Jojoba Esters, Lecithin, Pullulan, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Tricaprylin, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Caprylyl Glycol, Silica, Sodium Chloride, Lactic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate

  Theramid High-Concentrated Vitamin A Treatment 30ml
  Theramid High-Concentrated Vitamin A Treatment 30ml
  Theramid High-Concentrated Vitamin A Treatment 30ml
  Theramid High-Concentrated Vitamin A Treatment 30ml
  Theramid High-Concentrated Vitamin A Treatment 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery