Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml

Çmimi fillestar
1,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
1,700 Lekë
Color

Një fondatinë që barazon në mënyrë perfekte tonin e lëkurës dhe fsheh të gjitha defektet e lëkurës. Fondatina perfekte për lëkurë të thatë dhe normale.

Teksturë e lehtë fluide dhe shumë e rehatshme.

Paese Long Cover Fluid Foundation e bën lëkurën tuaj të duket e freskët dhe rrezatuese gjatë gjithë ditës. Gjithashtu  kjo  fondatinë hidraton lëkurën dhe qetëson irritimet.

Kjo fondatinë është e  pasur me përbërës aktivë që rregullojnë lëkurën:
Vitamina C - një antioksidant i fortë që merr pjesë në sintezën e kolagjenit, rigjallëron tonin e lëkurës, ngadalëson procesin e plakjes,
Vitamina A dhe E - përgjegjëse për përmirësimin dhe ushqimin e elasticitetit të lëkurës; ngadalëson ndjeshëm procesin e plakjes dhe mbron lipidet në epidermë dhe fibrat e kolagjenit nga dëmtimi,
D-panthenol - ka veti antiseptike dhe antibakteriale, qetëson lëkurën,
Provitamina B5 - qetëson ndjeshëm irritimet dhe inflamacionet e lëkurës,
Squalene - reduktimin e rrudhave; ka veti rigjeneruese dhe nxit transportin e përbërësve aktivë në lëkurë.

1. Përdorimi

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

2. Përbërësit

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYISOBUTENE, PARAFFINUM LIQUIDUM, LAURYL PEG-18/18 METHICONE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, TOCOPHERYL ACETATE, D-PANTHENOL, SQUALANE,, TRIETHOXYCAPRYLSILANE, ALUMINIUM HYDROXIDE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-8, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC ACID, ASCORBIC ACID, [+- CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499].

  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml
  Paese Long Cover Fluid Foundation 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery