Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Paese Lush Satin Foundation 30ml

Çmimi fillestar
2,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,300 Lekë
Color

Një fondatinë  e pasur me vitaminave dhe me përbërës aktivë.  Ajo zbut butësisht lëkurën dhe garanton një pamje të freskët dhe të shëndetshme.

Kjo fondatinë  përmban gjithçka që i nevojitet lëkurës suaj, duke ju bërë të dukeni rrezatues dhe bukur:
Ekstrakti i mangos, shegës dhe papajas ndriçon lëkurën dhe përmirëson tonin e saj.
Vitaminat A, C dhe E kanë veti antioksiduese.
D-panthenoli qetëson irritimet dhe mbron epidermën nga dehidratimi.
Polimeret shtrëngues zbutin dukshëm lëkurën, duke fshehur rrudhat.

Pas aplikimit lëkura duket e shëndetshme, e freskët dhe e hidratuar.

1. Përdorimi

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjer.
Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet.
Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in.
Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

2. Përbërësit

AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HYDROGENATED POLYDECENE, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, CYCLOMETHICONE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, GLYCERIN,, PROPYLENE GLYCOL, NYLON-12, SILICA DIMETHYL SILYLATE, MAGNESIUM SULFATE, SILICA, HEXYL LAURATE, PANTHENOL, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, MANGIFERA INDICA FRUIT EXTRACT, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT, NIACINAMIDE,, TOCOPHERYL ACETATE, RETINYL PALMITATE, ASCORBYL PALMITATE, DIMETHICONE, ALUMINA, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, PARFUM, [+/-: CI 77491,CI 77492, CI 77499, CI 77891].

  Paese Lush Satin Foundation 30ml
  Paese Lush Satin Foundation 30ml
  Paese Lush Satin Foundation 30ml
  Paese Lush Satin Foundation 30ml
  Paese Lush Satin Foundation 30ml
  Paese Lush Satin Foundation 30ml
  Paese Lush Satin Foundation 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery