Shko te informacioni mbi produktin
1 6

Paula’s Choice Clinical 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment 30 ml

Çmimi fillestar
6,500 Lekë
Çmimi fillestar
8,500 Lekë
Çmimi i ulur
6,500 Lekë
Trajtimi klinik 0,3% Retinol + 2% Bakuchiol është një formulë e avancuar, e zhvilluar posaçërisht për të reduktuar dukshëm linjat e imta dhe rrudhat dhe për të njëtrasuar tonin e lëkurës.
Kjo formulë e fuqishme përmban një kompleks anti-plakje me veprim të trefishtë,
i cili përbëhet nga retinol dhe një përqendrim i lartë i bakuchiol me origjinë bimore.
Përveç kësaj, ai përmban një përzierje të fuqishme të peptideve për të stimuluar prodhimin e kolagjenit.
1. Përdorimi

Aplikojeni një sasi të vogël në mbrëmje në fytyrë dhe qafë në lëkurë të pastruar. Shmangni zonën rreth syve. Filloni përdorimin me jo më shumë se 3 herë në javë , më pas rriteni gradualisht frekuencën e përodrimit.

Kur e përdorni për herë të parë këtë produkt, sugjerohet që të mos e përdorni në të njëjtën kohë me eksfoliantin tuaj AHA ose BHA. Nëse dëshironi t'i përdorni të dyja, aplikojeni njërën në mëngjes dhe tjetrën në mbrëmje.

Mos harroni patjetër aplikimin e SPF

2. Përbërësit

Aqua, Dimethicone (hydration/skin-softening), Pentaerythrityl Tetraisostearate (texture enhancer/stabilizer), Isononyl Isononanoate (emollient), Butylene Glycol (slip agent/hydration), Bakuchiol (skin-restoring/antioxidant), Arachidyl Alcohol (texture enhancer/stabilizer), Glyceryl Polymethacrylate (film-forming agent), Dimethicone Crosspolymer (texture enhancer), Behenyl Alcohol (texture enhancer), Glycerin (skin-replenishing), PEG-75 Shea Butter Glycerides (emollient), Glyceryl Stearate (texture enhancer), C12-15 Alkyl Benzoate (emollient), Polysorbate 20 (emulsifier), Tetrahexyldecyl Ascorbate (vitamin C/antioxidant), Retinol (vitamin A/skin-restoring), Ceramide NG (skin-replenishing), Palmitoyl Tetrapeptide-7 (skin-restoring), Palmitoyl Hexapeptide-12 (skin-restoring), muidoS etanorulayH (skin-replenishing), Dipotassium Glycyrrhizate (skin-soothing), Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract (skin-soothing/antioxidant), Avena Sativa (Oat) Kernel Extract (skin-soothing/antioxidant), Arctium Lappa (Burdock) Root Extract (skin-soothing/antioxidant), xilaS Alba (Willow) Bark Extract (skin-soothing/antioxidant), Glycine Soja (Soybean) Sterols (skin-replenishing), Lecithin (skin-restoring), Allantoin (skin-soothing), Tocopheryl Acetate (vitamin E/antioxidant), Hydrolyzed Soy Protein (skin-softening), Palmitoyl Tripeptide-1 (skin-restoring), Sodium Hydroxide (pH adjuster), Tribehenin (emollient), Caprylyl Glycol (skin-softening), Dipeptide-2 (skin-restoring), Polygonum Cuspidatum Root Extract (antioxidant), PEG-10 Phytosterol (fatty acid-based emollient), PEG-8 (texture enhancer), Magnesium Aluminum Silicate (texture enhancer), Arachidyl Glucoside (texture enhancer), Chrysin (skin-softening), Pentylene Glycol (slip agent), Sodium Acrylates Copolymer (film-forming agent), Steareth-20 (emulsifier), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer (texture enhancer), Cetearyl Alcohol (emollient), Coco-Glucoside (surfactant), Hesperidin Methyl Chalcone (antioxidant), N-Hydroxysuccinimide (skin-softening), Disodium EDTA (chelating agent), Phenoxyethanol (preservative), Benzoic Acid (preservative), Ethylhexylglycerin (preservative).

  Paula’s Choice Clinical 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment 30 ml
  Paula’s Choice Clinical 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment 30 ml
  Paula’s Choice Clinical 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment 30 ml
  Paula’s Choice Clinical 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment 30 ml
  Paula’s Choice Clinical 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery