Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant

Çmimi fillestar
2,000 Lekë
Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi i ulur
2,000 Lekë
Size

Lëkura ndjehet pa jetë, e thatë dhe e lodhur kur qelizat e vdekura grumbullohen në sipërfaqen e saj. Beta Hidroksi Acidet (BHA, njohur gjithashtu si acidi salicilik) imitojnë proçesin e eksfolimit natyror të lëkurës duke e ndihmuar atë të heqë shtresat e qelizave të vdekura, dhe njëkohësisht duke pastruar poret në thellësi. Paula's Choice Skin Perfecting është një formulë unike, e cila tolerohet mjaft mirë për përdorim të përditshëm tek të gjitha tipet e lëkurave.

 1. Eksfolion qelizat e vdekura të lëkurës dhe pastron poret në thellësi.
 2. Zvogëlon dukshëm rrudhat e imta dhe ato ekzistuese.
 3. Redukton madhësinë e poreve dhe pikave të zeza.
 4. Ky eksfoliant ka një gamë optimale të pH-i prej 3.2-3.8.
 5. Lëkura ndjehet jashtëzakonisht më e lëmuar dhe më e re.


  1. Përdorimi

  Aplikoni butësisht solucionin me një tampon pambuku në të gjithë fytyrën dhe qafën, përfshirë zonën e syve (shmangni vijën e qerpikëve dhe qepallat).

  Mos e shpëlani.

  Apilkoni 2 herë në javë në rutinën e mbrëmjes

  Për ditën, mos harroni kremin me faktor mbrojtës. Për natën, ndiqni pjesën tjetër të rutinës tuaj.
  Nëse keni alergji nga Acidi Salicilik, kontaktoni me dermatologun tuaj përpara përdorimit.

  2. Përbërësit

  Aqua, Methylpropanediol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Salicylic Acid (Beta Hydroxy Acid, exfoliant), Polysorbate 20 (stabilizer), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (skin calming/antioxidant), Sodium Hydroxide (pH balancer), Tetrasodium EDTA (stabilizer).

   Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
   Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
   Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
   Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
   Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
   Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
   No reviews

   Na ndiq në Instagram

   #instagram

   Vegan
   Cuertly Free
   Contact +355675257599
   Fast Delivery