Shko te informacioni mbi produktin
1 1

pHformula A.C. recovery 30ml

Çmimi fillestar
5,400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,400 Lekë

Një krem i indikuar në luftën kundër akneve të gjitha gradët e akneve (I, II, III), prodhimin e shtuar të yndyrës, poret e zmadhurara etj.
Një kombinim unik i përbërësve aktivë të cilët ndihmojnë në përshpejtimin e rigjenerimit të lëkurës, duke përmirësuar strukturë e përgjithshëm të lëkurës dhe duke ndihmuar në parandalimin e dëmtimeve të saj.
PËRFITIMET
• Ndihmon në përmirësimin e lezioneve të akneve dhe minimizimin e shfaqjes së tyre në të ardhmen
• Veti superiore antioksiduese dhe antiinflamatore

Përbërsit aktiv

Niacinamide –  anti-inflamator, i cili ndihmon në reduktimin e skuqjes dhe acarimit të shkaktuar nga mikrobet. Redukton prodhimin e sebumit dhe ka aftësinë të bllokojë veprimin inflamator të jodeve që aktivizon formimin e akneve në lëkurë.
Acidi Mandelik – ka veti të fuqishme antimikrobike që ndihmojnë në kontrollimin e mikrobeve që lidhen me shpërthimet e akneve. Është një acid shumë i butë dhe veçanërisht efektiv për llojet e lëkurës që nuk mund të tolerojnë trajtime agresive. Ideale për trajtimin e pacientëve që vuajnë nga një kombinim i çrregullimeve të lëkurës, si hiperpigmentimi dhe aknet.
Azeloglicina – rrjedh nga acidi azelaik dhe ka veti hidratuese dhe anti-inflamatore. Është keratolitik dhe komedolitik, i cili ndihmon në normalizimin e qarkullimit qelizor në folikulat. Frenon 5-alfa-reduktazën duke reduktuar yndyrën e tepërt në lëkurë duke përmirësuar kështu njollat. Frenon tirozinazën dhe redukton pigmentimin. Ideale për trajtimin e pacientëve që vuajnë nga hiperpigmentimi dhe njollat pas akne.
Acidi salicilik 
Vaji i pemës së çajit – vetitë antibakteriale, antifungale dhe anti-inflamatore të vajit të pemës së çajit e bëjnë atë përbërës shumë efektiv në trajtimin e lëkurës me akne.
Acidi glicerretinik – ka veti antioksiduese dhe anti-inflamatore.
Glukonat zinku - përshpejton shërimin e plagëve
PH-DVCTM (kompleksi i automjeteve të dorëzimit) – një kompleks i përdorur në formulimet pHformula për të rritur depërtimin e përbërësve aktivë.

1. Përdorimi

Aplikojeni një ose dy herë në ditë

2. Përbërësit

Niacinamide
Mandelic Acid
Azeloglycine
Salicylic Acid
Tea Tree Oil
Glycerrhetinic Acid
Zinc Gluconate
PH-DVC™

  pHformula A.C. recovery 30ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery