Shko te informacioni mbi produktin
1 1

pHformula A.G.E. recovery 30ml

Çmimi fillestar
5,400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,400 Lekë

Formuluar posaçërisht për të funksionuar në sinergji me procedurat profesionale të rigjenerimi të lëkurës nga pHformula. Një kombinim unik i përbërësve aktivë të cilët ndihmojnë në përshpejtimin e rigjenerimit të lëkurës, duke përmirësuar strukturë e përgjithshëm të lëkurës dhe duke ndihmuar në parandalimin e dëmtimeve të saj. 

Përbërsit kryesor :

Retinol – rregullon diferencimin qelizor. Stimulon sintezën e kolagjenit dhe elastinës dhe vepron si një antioksidant i fuqishëm.
Niacinamide – ka veti të fuqishme antioksiduese, përmirëson funksionin e barrierës epidermale duke rezultuar në më pak acarim, pengon glikacionin, zvogëlon linjat e imëta dhe rrudhat.
Acidi piruvik – stimulon kolagjenin, elastinën dhe glikoproteinat e lëkurës në një shkallë më të madhe se acidet e tjera.
Acidi Glikolik – është një acid alfa hidroksi që është vërtetuar klinikisht se liron lidhjet e ngjashme me ngjitësin që mbajnë qelizat e lëkurës së bashku, duke hequr kështu shtresën e sipërme të lëkurës të dëmtuar dhe të pa jetë.
Acidi galaktar - aktiv kundër ndotjes. Ndërhyn në melanogjenezën dhe përmirëson shfaqjen e njollave dhe qeskat nën sy.
Pycnogenol ® – është një antioksidant i fuqishëm, që ruan mekanizmat natyralë të pastrimit të oksigjenit të lëkurës. Ndihmon në reduktimin e inflamacionit dhe qetëson lëkurën e irrituar.
PH-DVCTM  – një kompleks i përdorur në formulimet pHformula për të rritur depërtimin e përbërësve aktivë.

1. Përdorimi

Përdoreni një ose dy herë në ditë Aplikojeni gjithmonë nën kremin e ditës ose të natës.

2. Përbërësit

Retinol
Niacinamide
Pyruvic Acid
Glycolic Acid
Galactaric Acid
Pycnogenol
PH-DVC*

  pHformula A.G.E. recovery 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery