Shko te informacioni mbi produktin
1 3

pHformula E.X.F.O. cleanse

Çmimi fillestar
3,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,600 Lekë
Size

Pastrues eksfoliues që mund të përdoret edhe si maskë fytyre.

pHformula EXFO Cleanse është një pastrues i butë eksfolues që ndihmon në heqjen e grimit dhe papastërtive duke e lënë lëkurën të pastër dhe të hidratuar. Ai përmban aktivë specifikë që ndihmojnë në përshpejtimin e rinovimit të qelizave dhe duke i dhënë lëkurës një shkëlqim të shëndetshëm. I pershtatshem per te gjitha tipet e lekures.

Përbërësit kryesorë përfshijnë Acidi Lactobionic është një Acid Polihidroksi i butë (PHA) që nuk irriton dhe hidratues i thellë për shkak të vetive të tij lidhëse me ujin.

Urea është një agjent kondicioner dhe hidratant i lëkurës. Enzima e Papainës ndihmon në shkëputjen e lidhjeve midis qelizave të dëmtuara ose të vdekura.

Jo komedogjene. Pa aroma. Pa paraben. Nuk ka ngjyrë të shtuar. Pa lanolinë apo vaj mineral. Nuk është testuar në kafshë.

 pHformula EXFO Cleanse është një pastrues kremoz i përditshëm, me veti të buta eksfoluese, mund të përdoret si pjesë e regjimit tuaj të përditshëm të kujdesit të lëkurës. Mund të lihet në lëkurë si maskë për 10 minuta dhe të shpëlahet. Është mjaft i butë për t'u përdorur pas trajtimeve për rishfaqjen e lëkurës dhe do të mbrojë integritetin e funksionit të barrierës së lëkurës dhe do ta përgatisë lëkurën për produkte të tjera në rangun e pH.

1. Përdorimi

Hidhni nje sasi në duar dhe aplikoni në fytyrë të lagur dhe qafë.
Mund të lihet në lëkurë si maskë për 10 minuta dhe të shpëlahet.

2. Përbërësit

Lactobionsyre
Rooibosekstrakt
vitamin B5
Urea
Papain-enzym

  pHformula E.X.F.O. cleanse
  pHformula E.X.F.O. cleanse
  pHformula E.X.F.O. cleanse
  pHformula E.X.F.O. cleanse

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery