Shko te informacioni mbi produktin
1 3

pHformula Gel Cleanse 100 ml

Çmimi fillestar
3,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,500 Lekë

pHformula G.E.L. Cleanse është një xhel pastrues i butë, pa sapun, i cili heq tërësisht papastërtitë pa prishur ekuilibrin natyral të lagështisë së lëkurës, duke e lënë atë të ndjehet e freskët dhe e pastër. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurat reaktive ose intolerante.


Përbërësit kryesorë nëkëtë larës janë acidin laktik i cili ndihmon në prishjen e lidhjes që mban qelizat e vdekura duke eksfoliuar lehtësisht më të lehtë të qelizave të vdekura dhe hidratuar lëkurën .

Ekstrakti nordik i pambukut merret nga lulet dhe kërcellet e bimës Eriophorum spissum nga vendet nordike. Për të mbijetuar në kushte ekstreme, kjo bimë sintetizon përbërës aktivë të cilët mbrojnë bimën dhe rrisin rezistencën e saj ndaj elementeve. Ekstrakti nordik i pambukut përforcon barrierën natyrale të lëkurës dhe qetëson lëkurën më të ndjeshme.

Ekstrakti i kamomilit ka  veti të moderuara antimikrobike, antivirale, anti-inflamatore dhe antioksidante, duke promovuar  shëndetin e përgjithshëm të lëkurës.


1. Përdorimi

Hidhni një sasi të vogël të xhelit në duar dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë të lagur. Shpëlajeni me ujë të ngrohtë.
Më pas aplikoni produktet e tjera të rutinës tuaj

  pHformula Gel Cleanse 100 ml
  pHformula Gel Cleanse 100 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery