Shko te informacioni mbi produktin
1 3

pHformula HYDRA concentrated corrective serum 30ml

Çmimi fillestar
7,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
7,700 Lekë
Serum pHformula Hydra është një serum korrigjues i koncentruar që përmban një përzierje të specializuar të përbërësve aktivë dhe përbërësve që lidhin lagështinë, të cilët hidratojnë intensivisht lëkurën në një nivel të thellë për të ndihmuar në rivendosjen e funksionit të barrierës së lëkurës kur ajo është e dëmtuar. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht ato me lëkurë të ndjeshme dhe të dehidratuar.

Përbërësit kryesorë përfshijnë Kompleksin e Acidit Ferulik i cili është një  antioksidantë i fuqishëm Acid Ferulic dhe Vitamina E për të mbrojtur lëkurën kundër radikalëve të lirë dhe peroksidimit të lipideve. Kompleksi i Acidit Hyaluronic siguron hidratim të menjëhershëm për të parandaluar humbjen e ujit. Kompleksi C2C Messenger përmirëson funksionimin e qelizave dhe ndihmon në rregullimin e reaksioneve inflamatore. Kompleksi 3D HYDRA është një sistem inovativ i automjeteve që ofron hidratim tre-dimensional në lëkurë dhe qeramide identike me lëkurën për të ndihmuar në përmirësimin e barrierës lipidike. 
1. Përdorimi

Aplikoni disa pika në lëkurë të pastruar dhe lëreni të përthithet.Përdoreni në mëngjes dhe në mbrëmje.
Pasi të përthithet, aplikoni një hidratues ose ndonjë produkt tjetër në regjimin tuaj të kujdesit të lëkurës.
Aplikoni gjithmonë një serum para një kremi për rezultatet më të mira.
Ky serum mund të përdoret aq shpesh sa kërkohet pas një trajtimi për përtëritje të lëkurës për të ndihmuar në rivendosjen e funksionit të barrierës së lëkurës.
Aplikoni gjithmonë një krem kundër diellit

2. Përbërësit

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PEG-4, PROPANEDIOL, METHYLPROPANEDIOL, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, FERULIC ACID, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PHENOXYETHANOL, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, ALPINIA GALANGA EXTRACT, SORBITOL, SODIUM HYALURONATE, DISODIUM EDTA, GLYCOSAMINOGLYCANS, PHENYLPROPANOL, CETEARETH-25, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BIOSACCHARIDE GUM-1, LECITHIN, NIACINAMIDE, UREA, GLYCINE, FRUCTOSE. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, BENZOIC ACID, CHOLESTEROL. CERAMIDE NP, BEHENIC ACID, CERAMIDE NS INOSITOL, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL CAPRYLATE, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOS, CERAMIDE EOP, DEHYDROACETIC ACID, CAPROOYL PHYTOSPHINGOSINE, CAPROOYL SPHINGOSINE, TOCOPHEROL ASCORBYL PALMITATE, OLEIC ACID,

  pHformula HYDRA concentrated corrective serum 30ml
  pHformula HYDRA concentrated corrective serum 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery