Shko te informacioni mbi produktin
1 1

pHformula MD POST Recovery Cream 50 ml

Çmimi fillestar
3,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,500 Lekë
MD POST Recovery Cream është një krem i pasur zbutës që përmban një përzierje humectantësh për hidratim maksimal. Ndihmon në hidratim të menjëhershme të lëkurës dhe  në mbrojtjen e saj nga humbja lagështisë. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës. Përbërësit kryesorë përfshijnë Acidin Hyaluronik i cili siguron hidratim superior, duke mbajtur lagështi në lëkurë.
Panthenol, një hidratant me veti anti-inflamatore forcon funksionimin e barrierës së lëkurës duke reduktuar irritimin dhe skuqjen.
Acidi Lactobionic, një Acid Polyhydroxy ofron përfitime të shumta për lëkurën, duke përfshirë përfitime të rëndësishme kundër plakjes, si hidratim i thellë me veti lidhëse me ujin që ndihmojnë nëpamje të shëndetëshme të lëkurës, rritjen e kohës së qarkullimit të qelizave dhe vetitë antioksiduese.
Acidi glicirretinik përmban veti antioksiduese dhe anti-inflamatore.

Jo komedogjene. Pa aroma. Pa paraben. Pa lanolinë apo vaj mineral. Nuk është testuar në kafshë.

1. Përdorimi

Aplikojeni një ose dy herë në ditë mbi aktivët e tjerë të pHformula ose produkte me recetë pas rikuperimit për hidratim dhe mbrojtje shtesë.
Aplikoni gjithmonë një krem dielli me faktor të lartë, me spektër të gjerë mbrojtës.

2. Përbërësit

AQUA, CETEARYL ALCOHOL, PANTHENOL, CYCLOPENTASILOXANE, NIACINAMIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, GOSSYPIUM HERBACEUM SEED OIL, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL, PHENOXYETHANOL, LACTOBIONIC ACID, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SODIUM CETEARYL SULFATE, SODIUM LAURYL SULFATE, GLYCYRRHETINIC ACID, TRIETHANOLAMINE, BISABOLOL, LECITHIN, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-8, TOCOPHEROL, SODIUM HYALURONATE, ASCORBYL PALMITATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID

  pHformula MD POST Recovery Cream 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery