Shko te informacioni mbi produktin
1 1

pHformula Vita B3 Cream 20 ml

Çmimi fillestar
3,550 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,550 Lekë
Size
Një krem i pasur me vitamina me  përqendrim të lartë të vitaminës B dhe Niacinamidit, ofron benefite të shkëlqyera korrigjuese dhe hidratuese . V.I.T.A B3 është një krem me teksturë të lehtë që është thelbësor për të largimin dhe parandalimin e skuqes  në përmirësimin e hiperpigmentimit. Lehtëson skuqjen sidomos atë të  shkaktuar nga rosacea ndërsa përmirëson tonin e lëkurës, elasticitetin, strukturën, duke promovuar funksionin e shëndetshëm të barrierës së lëkurës. Ky produkt përmban niacinamid i cili vepron si një hidratues i shkëlqyer dhe shëron në mënyrë efektive probleme  të ndryshme të lëkurës.
1. Përdorimi

Aplikojeni këtë produkt në lëkurë të pastër dhe të thatë pas pastrimit në mëngjes dhe në mbrëmje. Kur aplikoni kremin në mëngjes, në rast se jeni të ekspozuar në rrezet e diellit direkte për një kohë të gjatë, ju rekomandojmë të aplikoni një krem dielli me cilësi të lartë, me faktor të lartë dhe me spektër të gjerë pas trajtimit për të shmangur djegien nga dielli ose dëmtime të mëtejshme.

2. Përbërësit

5% Niacinamide

  pHformula Vita B3 Cream 20 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery