Shko te informacioni mbi produktin
1 5

pHformula VITAC concentrated corrective serum 30ml

Çmimi fillestar
7,650 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
7,650 Lekë

Ky serum shumë i koncentruar përmban shumë forma të ndryshme të vitaminës C, e cila ndihmon në mbajtjen e lëkurës të freskët, të re dhe të shëndetshme. Serumi i jep lëkurës tuaj një shkëlqim, parandalon plakjen dhe stresin oksidativ duke neutralizuar radikalet e lira dhe duke mbrojtur kështu lëkurën. Serumi ndihmon në një riparim dhe rikuperim më të shpejtë të lëkurës, kundërvepron me inflamacionin dhe stimulon sintezën e kolagjenit. Rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës.


PËRBËRËSIT AKTIV:
Askorbil fosfat natriumi i kapsuluar - Një formë e vitaminës C e cila depërton thellë në lëkurë dhe ndihmon në ruajtjen e efektit më gjatë.
Natrium askorbil fosfat i stabilizuar i vitaminës C - Një formë e qëndrueshme e vitaminës C, e cila jep menjëherë një shkëlqim.
Polisakaridet - Përmirësojnë komunikimin ndërqelizor
Kompleksi peptid (Palmitoil Tripeptide 1, Palmitoil Tripeptide 7) - Parandalon inflamacionin, ndihmon në riparimin e dëmtimeve dhe stimulon prodhimin e kolagjenit.
Acidi hialuronik – Hidraton dhe parandalon humbjen e lagështirës
Glykosaminoglikans - Mbështet riparimin e lëkurës
Ekstrakti i tehut të Ginko Biloba - Një antioksidant i fuqishëm që përmirëson nivelin e lagështisë dhe redukton inflamacionin.

1. Përdorimi

Aplikoni disa pika në fytyrë dhe masazhojeni butësisht derisa produkti të përthithet.

2. Përbërësit

Encapsulated natrium ascorbyl phosfate, Stabilized vitamin C natrium ascorbyl phosfate, Polysacarides, Peptide complex (Palmitoil Tripeptide 1, Palmitoil Tripeptide 7), Hyaluronic acid, Glykosaminoglykans, Ginko Biloba blade extract, 3D Hydra Complex

  pHformula VITAC concentrated corrective serum 30ml
  pHformula VITAC concentrated corrective serum 30ml
  pHformula VITAC concentrated corrective serum 30ml
  pHformula VITAC concentrated corrective serum 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery