Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Pore Minimiser Set

Çmimi fillestar
3,100 Lekë
Çmimi fillestar
3,400 Lekë
Çmimi i ulur
3,100 Lekë

Seti Përmban:

1- The Ordinary Niacinamide 10% + Zink 1 % (30 ml) : 

Ky serum i fuqishëm është i përkryer për te zhdukur defekteve, zvogëlimin e poreve  dhe balancimin e tonit të
pabarabartë të lëkurës (hiperpigmentimin).
Ky serum rregullon :
✔️prodhimin e yndyres
✔️minimizon poret
✔️nxit imunitetin e lëkurës
✔️zvogëlon bakteret që shkaktojnë akne, duke mbajtur fytyren tuaj të qartë dhe të qetë.
✔️përmirëson mbajtjen e lagështisë
✔️riparon lëkurën e dëmtuar
✔️promovon krijimin e kolagjenit.


2- Paula's Choice Skin Perfecting 2 % BHA Liquid Exfoliant (30ml ) :

Lëkura ndjehet pa jetë, e thatë dhe e lodhur kur qelizat e vdekura grumbullohen në sipërfaqen e saj. Beta Hidroksi Acidet (BHA, njohur gjithashtu si acidi salicilik) imitojnë proçesin e eksfolimit natyror të lëkurës duke e ndihmuar atë të heqë shtresat e qelizave të vdekura, dhe njëkohësisht duke pastruar poret në thellësi. Paula's Choice Skin Perfecting është një formulë unike, e cila tolerohet mjaft mirë për përdorim të përditshëm tek të gjitha tipet e lëkurave.

 1. Eksfolion qelizat e vdekura të lëkurës dhe pastron poret në thellësi.
 2. Zvogëlon dukshëm rrudhat e imta dhe ato ekzistuese.
 3. Redukton madhësinë e poreve dhe pikave të zeza.
 4. Ky eksfoliant ka një gamë optimale të pH-i prej 3.2-3.8.

 

1. Përdorimi

1- Niacinamide : Aplikoni në fytyrë në mëngjes dhe në mbrëmje pasi keni pastruar lekuren tuaj dhe para se te aplikoni kremrat.

2-Aplikoni butësisht solucionin me një tampon pambuku në të gjithë fytyrën dhe qafën, përfshirë zonën e syve (shmangni vijën e qerpikëve dhe qepallat).

Mos e shpëlani. Keshillohet të përdoret 2 hërë në javë, në rutinën e mbremjes.

2. Përbërësit

1-Aqua (Water), Niacinamide, Pentylene Glycol, Zinc PCA, Dimethyl Isosorbide, Tamarindus Indica Seed Gum, Xanthan gum, Isoceteth-20, Ethoxydiglycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin.

2-Aqua, Methylpropanediol (hydration), Butylene Glycol (hydration), Salicylic Acid (Beta Hydroxy Acid, exfoliant), Polysorbate 20 (stabilizer), Camellia Oleifera (Green Tea) Leaf Extract (skin calming/antioxidant), Sodium Hydroxide (pH balancer), Tetrasodium EDTA (stabilizer).

  Pore Minimiser Set
  Pore Minimiser Set
  Pore Minimiser Set
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery