Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Rovectin Aqua Hyaluronic Essence

Çmimi fillestar
2,200 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
2,200 Lekë
Size

Zbuloni produktin perfekt për hidratim intensiv dhe rigjallërim të menjëhershëm me ROVECTIN Aqua Hyaluronic Essence! Bazuar në 7 lloje të acidit hialuronik, niacinamide, panthenol dhe kafeinë, ky produkt hidraton lëkurën duke krijuar një pamje të butë dhe me shkëlqim.

Ndjeni një lëkurë të freskët dhe me shkëlqim që në aplikimin e parë!

Përbërësit Kryesor:

Acidi hialuronik me 7 shtresa- Locioni për trajtim aktiv Rovectin përmban 7 lloje të ndryshme HA me madhësi të ndryshme që do të depërtojnë në shtresën më të thellë të lëkurë.

Kompleksi i Riparimit të Barrierës™ Kompleksi ekskluziv i Riparimit Barrier i Rovectin, së bashku me hidratuesit e tjerë natyralë, forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës dhe parandalon humbjen e lagështirës.

Kafeina forcuese: Kafeina redukton menjëherë ënjtjen dhe tonifikon lëkurën.

Acidi hialuronik (HA): Një agjent natyral hidratues që zbut dhe hidraton lëkurën nga brenda.

Hyaluronate natriumi: I tretshëm në ujë dhe mund të depërtojë lehtësisht në barrierën e lëkurës.

Kryqpolimeri i hialuronatit të natriumit: Përbëhet nga shumë hialuronate natriumi të lidhura së bashku dhe e bën lëkurën tuaj të përmbajë lagështi më gjatë.

Hyaluronate Hydroxypropyltrimonium: Krijon një shtresë të hollë lagështie që ruan lagështinë veçanërisht midis qelizave të lëkurës.

Hialuronat i acetiluar i natriumit: Rrjedh nga hialuronati i natriumit, por i lidhur pjesërisht me acetilin, i cili rrit sasinë e ujit që molekula mund të mbajë. Ndihmon në riparimin dhe rimbushjen e lëkurës së dëmtuar.

Hyaluronate kaliumi: Kripa e acidit hialuronik tërheq lagështinë drejt shtresës së jashtme për të siguruar hidratim të vazhdueshëm dhe shtesë për të forcuar barrierën e lagështisë.

Acidi hialuronik: Krijon bazë hidratimi në shtresën e brendshme të lëkurës.

Acidi hialuronik i hidrolizuar: HA që është zbërthyer në molekula më të vogla duke lejuar depërtimin më të thellë në lëkurë për hidratim dhe ngopje të menjëhershme.

Trehaloza: Ky ekstrakt natyral rrit aftësinë e lëkurës për të mbajtur lagështinë.

Panthenol (Vitamina B5): Ky hidratues përmirëson hidratimin, zvogëlon inflamacionin e lëkurës dhe përshpejton shërimin e plagëve të epidermës.

Niacinamide (Vitamina B3): Vitamina e tretshme në ujë që punon me substancat natyrale në lëkurë për të ndihmuar në përmirësimin e dukshëm të pamjes së poreve të zmadhuara, tonin e pabarabartë të lëkurës, linja të holla dhe rrudhat.

I përshtatshëm për lëkurë e thatë, normale, e kombinuar, e yndyrshme dhe e ndjeshme, pika të zeza, linja të holla, rrudha dhe pore

1. Përdorimi

Përdorni Rovectin Aqua Hyaluronic Essence pas pastrimit të lëkurës. Shpërndani një sasi të vogël produkti në pëllëmbët tuaja dhe masazhojeni butësisht mbi sipërfaqen e lëkurës derisa të përthithet.

2. Përbërësit

Water, glycerin, methyl gluceth-20, pentylene glycol, butylene glycol, niacinamide, sorbitol, adenosine, caffeine, sodium hyaluronate, allantoin, panthenol, arginine, hyaluronic acid, glycyrrhiza glabra (licorice) root extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, centella asiatica extract, glycine soja (soybean) sprout extract, carica papaya (papaya) fruit extract, 1,2-hexanediol, sodium pca, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, hydroxyethylcellulose, trehalose, sodium polyglutamate, hydroxypropyltrimonium hyaluronate, hydrolyzed hyaluronic acid, sodium acetylated hyaluronate, potassium hyaluronate, sodium hyaluronate crosspolymer, disodium edta

  Rovectin Aqua Hyaluronic Essence
  Rovectin Aqua Hyaluronic Essence
  Rovectin Aqua Hyaluronic Essence
  Rovectin Aqua Hyaluronic Essence

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery