Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Rovectin Dr. Mask Aqua

Çmimi fillestar
400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
400 Lekë

Rovectin Dr. Mask AQUA është një maskë e fuqishme e cila hidraton dhe i jep një pamje të freskët lëkurës tuaj. Maska përmban 7 shtresa të esencës së acidit Hialuronik, Niacinamide (Vitaminë B3) dhe Panthenol (Vitaminë B5). Pra hidraton lëkurën dhe neutralizon radikalet e lira me anë të antioksidantë të fuqishëm. Përmbajtja e kafeinës ndihmon ne tonifikimin e lëkurës dhe dukjen e rrudhave.

Përbërësit Kryesor:

Acidi Hialuronik (HA): Një agjent natyral hidratues që zbut dhe hidraton barrierën e lëkurës.

Hialuronat i acetiluar i natriumit: Rrjedh nga Hialuronati i Natriumit, por i lidhur pjesërisht me acetilin, i cili rrit sasinë e ujit që molekula mund të mbajë. Ndihmon në rikuperimin barrierës së dëmtuar.

Hialuronate Kaliumi: Kripa e acidit hialuronik tërheq lagështinë drejt shtresës së jashtme për të siguruar hidratim të vazhdueshëm dhe për të forcuar barrierën e lëkurës.

Acidi hialuronik i hidrolizuar: HA që është zbërthyer në molekula më të vogla duke lejuar depërtimin më të thellë në lëkurë për hidratim.

Trehaloza: Ekstrakt natyral rrit aftësinë e lëkurës për të mbajtur lagështinë.

Panthenol (Vitamina B5): Hidraton, zvogëlon inflamacionin e lëkurës dhe përshpejton shërimin e plagëve të epidermës.

Niacinamide (Vitamina B3): Vitamina që ndihmojn në përmirësimin e dukshëm të pamjes së poreve të zmadhuara, tonalitetit të lëkurës, linja të holla të mimikave dhe rrudhave.

I përshtatshëm per cdo tip lëkurë dhe ato të thata, të ndjeshme, normale, të kombinuara, të yndyrshme, minimizimin e poreve, dhe rrudhave.

1. Përdorimi

Vendoseni maskën në fund të rutinës tuaj dhe mbajeni rreth 15 minuta.

2. Përbërësit

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Niacinamide, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hyaluronate, Arginine, Allantoin, Panthenol, Hyaluronic Acid, Caffeine, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Sorbitol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trehalose, Caprylyl Glycol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Disodium Edta

  Rovectin Dr. Mask Aqua
  Rovectin Dr. Mask Aqua
  Rovectin Dr. Mask Aqua

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery