Shko te informacioni mbi produktin
1 4

Rovectin Skin Essentials Barrier Repair Cream Concentrate 60 ml

Çmimi fillestar
3,200 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,200 Lekë

Rovectin Barrier Repair Concentrate është një hidratues intensiv kundër plakjes që ndihmon në riparimin e lëkurës së dëmtuar dhe të irrituar me 125% më shumë përqendrim se kremi Riparues Barrier për fytyrën dhe trupin.

100% vegan, përbërës natyralë të pastër.

Ky hidratues rikthen lagështinë e lëkurës duke rivendosur  barrierën natyrore të saj. Ai gjithashtu përmban një përqendrim të lartë të astaksantinës, një antioksidant natyral që gjendet në mikroalgat, i njohur se është > 6000 herë më i fortë se vitamina C dhe 550 herë më i fortë se vitamina E, dhe rigjallëron lëkurën pa jetë dhe të thatë, përveçse siguron lëndë ushqyese për të luftuar shenjat e sëmundjes dhe plakjes.

Përbërsit kryesor:

Astaxanthin: Antioksidant i fuqishëm - 6000 herë më i fortë se vitamina C dhe 550 herë më i fortë se vitamina E.
Ceramide: Ky përbërës imiton lipidet natyrale të lëkurës për të forcuar barrierën tuaj të lagështisë.
Vaji i trëndafilit Damascena: Vaji i trëndafilit hidraton lëkurën e thatë dhe redukton shenjat e plakjes.
Vaji i farës së mjedrës: Vaji i farës së mjedrës ofron përfitime hidratuese dhe antioksidante për lëkurën.

Për kë është i përshtatshëm?
Lëkurë e thatë, normale dhe e ndjeshme, thatësi dhe ngërç, linja të holla

100% pa parabene, ngjyrues artificiale, aroma artificiale, vaj mineral dhe steroide.

1. Përdorimi

Pas pastrimit, aplikoni hidratuesin në fytyrë dhe aplikojeni përsëri gjatë gjithë ditës sipas nevojës.

2. Përbërësit

Water, propanediol, cetyl ethylhexanoate, butylene glycol, hydrogenated poly(c6-14 olefin), squalane, theobroma cacao (cocoa) seed butter, cetearyl alcohol, polyglyceryl-3 methylglucose distearate, caprylic/capric triglyceride, niacinamide, pentylene glycol, glyceryl stearate, hydrogenated vegetable oil, prunus persica (peach) kernel oil, ceramide np, astaxanthin, panthenol, rubus idaeus (raspberry) seed oil, rosa damascena flower oil, olea europaea (olive) fruit oil, haematococcus pluvialis extract, eclipta prostrata extract, melia azadirachta flower extract, pelargonium graveolens flower oil, melia azadirachta leaf extract, citrus aurantium dulcis (orange) peel oil, curcuma longa (turmeric) root extract, ocimum sanctum leaf extract, eucalyptus globulus leaf oil, juniperus mexicana oil, salvia sclarea (clary) oil, corallina officinalis extract, moringa oleifera seed oil, 1,2-hexanediol, diisostearyl malate, polymethylsilsesquioxane, synthetic beeswax, cetearyl olivate, sorbitan olivate, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyl taurate copolymer, hydroxyacetophenone, palmitic acid, stearic acid, sodium polyacryloyldimethyl taurate, hydrogenated polydecene, tromethamine, adenosine, sorbitan isostearate, sodium phytate, trideceth-10, carbomer, xanthan gum, hydrogenated lecithin, glycerin

  Rovectin Skin Essentials Barrier Repair Cream Concentrate 60 ml
  Rovectin Skin Essentials Barrier Repair Cream Concentrate 60 ml
  Rovectin Skin Essentials Barrier Repair Cream Concentrate 60 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery