Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Acglicolic S Moisturizing Gel 50 ml

Çmimi fillestar
5,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,600 Lekë

Xhel fytyre me veprim maksimal anti-rrudhë, hidratues dhe rigjenerues, për lëkurë të yndyrshme ose me akne. Formula e saj e bazuar në acidin glikolik dhe salicilik e kthen atë në plotësuesin perfekt të trajtimeve dermatologjike të akneve. Rregullon tepricën e sebumit .Provojeni dhe filloni të zbuloni një lëkurë të re! Parandalon bllokimin e poreve, redukton rrudhat, ringjall lëkurën dhe përmirëson tonin e saj, falë një eksfolimi të butë. Për këtë arsye, është gjithashtu ideale për të përmirësuar shërimin e shenjave të akneve.
PËRFITIMET
Hidratues ditor për lëkurën e prirur ndaj akneve.
Rregullon tepricën e sebumit falë përmbajtjes së tij salicilike.
Parandalon bllokimin e poreve falë efektit eksfolues.
Përbërësit aktivë të kapsuluar në liposome për të garantuar depërtim dhe efikasitet më të lartë. Sa i përket acidit glikolik, acarimi është 0.
Përmirëson strukturën e lëkurës dhe rigjallëron . Rregullon tonin e lëkurës.
Veprim rinovues: eksfolon dhe stimulon qarkullimin e lëkurës.
Ri-balancon shtresat përmes përbërësve aktivë qetësues, antioksidantë.
Rikuperon dhe stimulon sintezën e kolagjenit .
Tekstura e saj e këndshme e lehtë i përshtatet të gjitha llojeve të lëkurës.

1. Përdorimi

Aplikoni Acglicolic S Gel me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Merrni sasinë e duhur duke shtypur pompën 3 herë dhe perhapeni në mënyrë të barabartë. Mund ta përdorni si gjatë natës ashtu edhe në mëngjes
Mos harroni kremin tuaj të diellit! Meqenëse acidi glikolik rrit ndjeshmërinë e lëkurës ndaj diellit.

2. Përbërësit

AQUA, ALCOHOL DENAT, PROPYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, GLYCOLIC ACID, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, SALICYLIC ACID, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, ALCOHOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, AMMONIUM HYDROXIDE, BISABOLOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ETHYLPARABEN, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF EXTRACT, ISOPROPYL ALCOHOL, LECITHIN, METHYLPARABEN, PARFUM, PEG/PPG-20/6 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYALURONATE, TRIETHANOLAMINE, TRIISOPROPANOLAMINE.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Acglicolic S Moisturizing Gel 50 ml
  Sesderma Acglicolic S Moisturizing Gel 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery