Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Azelac Moisturizing Facial Cream 50 ml

Çmimi fillestar
4,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,700 Lekë

Ky krem hidratues është ideal për kujdesin e përditshëm të lëkurës së ndjeshme .
Ai zvogëlon shfaqjen e irritimit dhe përmirëson hidratimin dhe elasticitetin natyral të lëkurës tuaj . I formuluar posaçërisht për lëkurën e thatë, kremi Azelac siguron përbërës aktivë me një efekt qetësues dhe rregullues të sebumit dhe veprim kundër plakjes.

PËRFITIMET
• Sjell një ndjesi të menjëhershme qetësuese.

• Përbërësit aktivë si acidi azelaik dhe acidi tranexamik kontribuojnë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe normalizimin e keratinizimit.

• Ofron acide yndyrore me zinxhir të gjatë, të munguar në lëkurë te irrituar.

• Efekt kundër plakjes.

1. Përdorimi

Aplikoni një sasi sa një bizele kremi hidratues Azelac me një masazh të butë dhe përhapeni në mënyrë të barabartë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, TRIBEHENIN PEG-20 ESTERS, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, PROPANEDIOL, DIMETHICONE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL BEHENATE, TITANIUM DIOXIDE, LECITHIN, PROPYLENE GLYCOL, ALCOHOL, TRITICUM VULGARE GERM EXTRACT, HYDROGENATED POLYDECENE, SILYBUM MARIANUM EXTRACT, AZELAIC ACID, BOSWELLIA SERRATA GUM, TRANEXAMIC ACID, NIACIN, CETYLPYRIDINIUM CHLORIDE, PANTHENOL, CICHORIUM INTYBUS ROOT EXTRACT, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, SODIUM HYALURONATE, RETINYL PALMITATE, RETINAL, PHYTOSPHINGOSINE HCL, HYDROGENATED LECITHIN, LEPTOSPERMUM SCOPARIUM BRANCH/LEAF OIL, DIPROPYLENE GLYCOL, MICA, TRIETHANOLAMINE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, TOCOPHERYL ACETATE, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, POLYSORBATE 20, SODIUM CHOLATE, C13-14 ISOPARAFFIN, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM CHLORIDE, LAURETH-7, TIN OXIDE, TOCOPHEROL, PANTOLACTONE, HYDROCHLORIC ACID, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, BENZYL BENZOATE, FARNESOL, GERANIOL, BENZYL ALCOHOL.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Azelac Moisturizing Facial Cream 50 ml
  Sesderma Azelac Moisturizing Facial Cream 50 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery