Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Azelac Moisturizing Gel 50 ml

Çmimi fillestar
4,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,700 Lekë
Ky xhel hidratues është ideal për kujdesin e përditshëm të lëkurës së ndjeshme dhe të irrituar. Kjo lloj lëkure është e ndjeshme dhe intolerante ndaj shumë produkteve kozmetike, dhe paraqet një ndjesi djegieje në fytyrë.

I formuluar posaçërisht për lëkurë të kombinuar ose te yndyrshme, xheli hidratues Azelac ofron lehtësim në jetën tuaj të përditshme dhe redukton shfaqjen e skuqjes. Përmbajtja e tij me acid azelaik ka një efekt rregullues të sebumit.
PËRFITIMET
Përmban pigmente që fshehin skuqjen në çast, që në aplikimin e parë.
Ofron një ndjesi rehatie të menjëhershme.
Përbërësit aktivë - si acidi azelaik - ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe normalizimin e keratinizimit.
Efekt kundër plakjes.
1. Përdorimi

Aplikoni Azelac Gel duke masazhuar butësisht në fytyrë, qafë dhe dekolte. Merrni sasinë e duhur duke shtypur pompën 3 herë dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë. Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, PROPANEDIOL, POTASSIUM AZELOYL DIGLYCINATE, PROPYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 20, TITANIUM DIOXIDE, LECITHIN, TRIETHANOLAMINE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, ALCOHOL, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, AZELAIC ACID, BENZYL SALICYLATE, C13-14 ISOPARAFFIN, CETYLPYRIDINIUM CHLORIDE, CICHORIUM INTYBUS ROOT EXTRACT, CITRONELLOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, HYDROCHLORIC ACID, HYDROGENATED LECITHIN, LAURETH-7, LEPTOSPERMUM SCOPARIUM BRANCH/LEAF OIL, LINALOOL, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL, MICA, NIACIN, PANTHENOL, PANTOLACTONE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PHYTOSPHINGOSINE HCL, POTASSIUM SORBATE, RETINAL, RETINYL PALMITATE, SILYBUM MARIANUM EXTRACT, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, TIN OXIDE, TOCOPHEROL, TRANEXAMIC ACID, TRITICUM VULGARE GERM EXTRACT.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Azelac Moisturizing Gel 50 ml
  Sesderma Azelac Moisturizing Gel 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery