Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma C-Vit 5 Vitamin Serum 30 ml

Çmimi fillestar
6,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
6,000 Lekë
Përjetoni fuqinë transformuese të serumit tonë, i pasur me pesë forma të dallueshme të vitaminës C, i krijuar për të ndriçuar lëkurën tuaj dhe për të luftuar në mënyrë aktive shenjat e dukshme të plakjes. Formula jonë përmban një përzierje të fuqishme kundër plakjes: Centella Asiatica, Acid Hyaluronik dhe Proteoglikane, të gjitha që punojnë në mënyrë sinergjike për të rinovuar lëkurën tuaj.

PËRFITIMET
Efekti afatgjatë: Serumi ynë i kalon serumet konvencionale të vitaminës C, duke ju dhënë përfitime të qëndrueshme.
Shkëlqim i përmirësuar: Shtoni një shkëlqim të shëndetshëm.
Elasticitet i përmirësuar: Serumi ynë përshpejton sintezën e kolagjenit, duke çuar në rritjen e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës.
Fuqia antioksiduese: Reduktoni dëmtimin oksidativ qelizor me përzierjen tonë të fuqishme të antioksidantëve.
Hidratim i thellë: Përjetoni hidratim të thellë në lëkurën tuaj.
Reduktimi i njollave: Ndihmon në zvogëlimin e njollave nga dielli dhe hiperpigmentimit.
Përfitimet anti-inflamatore: Zbutni lëkurën tuaj me vetitë e jashtëzakonshme anti-inflamatore të serumit tonë.
Përmirësoni volumin e dermës tuaj për një "efekt mbushës" që zbut edhe rrudhat më të thella.
1. Përdorimi

Pastroni dhe tonifikoni lëkurën tuaj.
Më pas, aplikoni 4 pika serum C-VIT 5 me një masazh të butë, në të gjithë fytyrën, qafën dhe dekoltenë dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë.
Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje, gjatë gjithë vitit, madje edhe në verë.
Kombinoje atë me rutinën tuaj të zakonshme, gjithmonë në lëkurë të pastër, pak para teksturave me xhel ose krem. Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

Key Ingredients:

Ascorbyl glucoside, sodium ascorbate, ethyl ascorbic acid, magnesium ascorbyl phosphate, trisodium ascorbyl palmitate phosphate, HYALURONIC ACID and proteoglycans, IMMEDIATE TENSIONING COMPLEX: (CAESALPINA SPINOSA FRUIT EXTRACT + KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT), centella asiatica.

Ingredients:

WATER, GLYCERIN,PHOSPHATIDYLCHOLINE, POLYMETHYL METHACRYLATE,PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, AMMONIUMACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER,3-O-ETHYL ASCORBIC ACID, ALCOHOL, ASCORBYL GLUCOSIDE, BENZOIC ACID, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, BUTYLENE GLYCOL, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, CI 15985, CITRAL, CITRONELLYL METHYLCROTONATE, LIMONENE, DISODIUM EDTA, HYDROCHLORIC ACID, KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT, LINALOOL, MAGNESIUM ASCORBYL PHOSPHATE, METH YLSILANOL MANNURONATE, FRAGRANCE, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, POLYSORBATE 60 , POTASSIUM SORBATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM ASCORBATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM HYDROXIDE, SOLUBLE PROTEOGLYCAN, SORBIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, TRIETHYL CITRATE, TRISODIUM ASCORBYL PALMITATE PHOSPHATE, XANTHAN GUM.

  Sesderma C-Vit 5 Vitamin Serum 30 ml
  Sesderma C-Vit 5 Vitamin Serum 30 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery