Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Factor G Facial Cream Gel Rejuvenating 50 ml

Çmimi fillestar
5,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,500 Lekë
Krem xhel për fytyrën që rezulton nga aplikimi i bioteknologjisë në kujdesin e lëkurës dhe rigjenerimin e lëkurës. Ai përmban 7 faktorë të rritjes bioteknologjike me bazë bimore, të cilët aktivizojnë mekanizmat e rigjenerimit të lëkurës tuaj për të shumëfishuar x 3 sintezën e kolagjenit dhe elastinës, duke luftuar kështu dhe rrudhat. 
PËRFITIMET
• Lëkurë e hidratuar dhe elastike. • Kundër moshës me faktorë të rritjes dhe qeliza staminale me bazë bimore që stimulojnë rigjenerimin e qelizave dhe prodhimin e kolagjenit dhe elastinës (përkatësisht +181% dhe +147%). • Përmirësimi i pamjes së lëkurës. • Reduktimi i rrudhave. • Lëkurë e re dhe e freskët: më e butë, më e fortë dhe më elastike. • Përbërësit aktivë të kapsuluar në liposome për depërtim më të thellë dhe efektivitet më të madh.
1. Përdorimi

Aplikoni xhelin e Factor G Renew Cream me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Sasia e saktë është ajo që përftohet duke e shtyrë pompën 3 herë . Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PROPANEDIOL, PPG-15 STEARYL ETHER, POLYMETHYL METHACRYLATE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, LECITHIN, ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, RESVERATROL DIMETHYL ETHER, QUERCETIN, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-7, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-45, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-OLIGOPEPTIDE-2, ERGOTHIONEINE, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, CAPROOYL TETRAPEPTIDE-3, BAKUCHIOL, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-15 HEXAPEPTIDE-40, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-OLIGOPEPTIDE-1, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE 40 SH-POLYPEPTDE 2, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLYPEPTIDE-76, MALUS DOMESTICA FRUIT CELL CULTURE EXTRACT, TRIETHANOLAMINE, POLYSORBATE 20, CARBOMER, ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER, SODIUM CHLORIDE, C13-14 ISOPARAFFIN, BHT, TROMETHAMINE, GLYCERIN, DISODIUM EDTA, LAURETH-7, SODIUM CHOLATE, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, HYDROCHLORIC ACID, XANTHAN GUM, POTASSIUM PHOSPHATE, DEXTRAN, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Factor G Facial Cream Gel Rejuvenating 50 ml
  Sesderma Factor G Facial Cream Gel Rejuvenating 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery