Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Factor G Renew Facial Oval & Neck 50 ml

Çmimi fillestar
4,700 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,700 Lekë
Ky krem xhel, i formuluar veçanërisht për të forcuar mjekrën dhe qafën, është xhevahiri ynë i dermokozmetikës. Është rezultat i aplikimit të bioteknologjisë për kujdesin e lëkurës dhe rigjenerimin e lëkurës. Ai përmban 7 faktorë të rritjes bioteknologjike me bazë bimore, të cilët aktivizojnë mekanizmat e rigjenerimit të lëkurës tuaj për të shumëfishuar x 3 sintezën e kolagjenit dhe elastinës, duke luftuar kështu dhe rrudhat.
PËRFITIMET
• Kontur i përcaktuar i fytyrës. • Rrudhat janë pakësuar. • Lëkurë e hidratuar dhe elastike. • Rigjeneron dhe stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës. • Përbërësit aktivë të kapsuluar në liposome për të marrë depërtim më të thellë dhe efektivitet më të madh.
1. Përdorimi

Aplikoni kremin Factor G Renew me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Sasia e saktë është ajo që përftohet duke e shtyrë pompën 3 herë . Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Mund ta kombinoni me rutinën tuaj të rregullt .
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, GLYCERIN, TRIBEHENIN PEG-20 ESTERS, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL, ISOSTEARYL ISOSTEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, LECITHIN, CYCLOHEXASILOXANE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE 40 SH-POLYPEPTDE 2, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-OLIGOPEPTIDE-1, NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLIPEPTIDE-5, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-15 HEXAPEPTIDE-40, ALCOHOL, BHA, BHT, BIOTIN, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CITRIC ACID, COCO-GLUCOSIDE, DIMETHYL MEA, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, DL-ALFA TOCOPHEROL ACETATO, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLAUCINE, GLYCINE SOJA PROTEIN, HYDROCHLORIC ACID, HYDROLYZED RICE BRAN PROTEIN, HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, METHYLSILANOL MANNURONATE, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-OLIGOPEPTIDE-2, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-45, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-7, PARFUM, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PHENOXYETHANOL, PISTACIA LENTISCUS GUM, POLYSORBATE 20, POTASSIUM PHOSPHATE, POTASSIUM SORBATE, RETINAL, RETINOL, RETINYL PALMITATE, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM CITRATE, SODIUM DEXTRAN SULFATE, SORBIC ACID, SUPEROXIDE DISMUTASE, TOCOPHEROL, TRIETHANOLAMINE, TROMETHAMINE, XANTHAN GUM.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Factor G Renew Facial Oval & Neck 50 ml
  Sesderma Factor G Renew Facial Oval & Neck 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery