Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Factor G Renew Regenerating Cream 50 ml

Çmimi fillestar
5,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,500 Lekë
Ky krem ushqyes dhe hidratues, perfekt për lëkurën e thatë, rezulton nga aplikimi i bioteknologjisë në kujdesin e lëkurës dhe rigjenerimin e lëkurës. Ai përmban 7 faktorë të rritjes bioteknologjike me bazë bimore, të cilët aktivizojnë mekanizmat e rigjenerimit të lëkurës tuaj për të shumëfishuar x 3 sintezën e kolagjenit dhe elastinës, duke luftuar kështu  dhe rrudhat. 
PËRFITIMET
Krem kundër plakjes me faktorë të rritjes dhe qeliza staminale bimore që stimulojnë rigjenerimin e qelizave dhe prodhimin e kolagjenit dhe elastinës (përkatësisht +86 dhe +37%).
Reduktimi i rrudhave, lëkura rikthen elasticitetin .
Lëkura rikthen qëndrueshmërinë.
Përbërësit aktivë të kapsuluar në liposome për një depërtim më të thellë dhe efektivitet më të madh.
1. Përdorimi

Aplikoni kremin Factor G Renew me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PROPANEDIOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER EXTRACT, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, LECITHIN, DL-ALFA TOCOPHEROL ACETATO, CETEARYL ALCOHOL, * MALUS DOMESTICA FRUIT CELL CULTURE EXTRACT, * NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLYPEPTIDE-76, * NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE 40 SH-POLYPEPTDE 2, * NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-OLIGOPEPTIDE-1, * NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-15 HEXAPEPTIDE-40, ALCOHOL, CAPROOYL TETRAPEPTIDE-3, CARBOMER, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, CETETH-20, DEXTRAN, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, DISODIUM EDTA, ERGOTHIONEINE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERIN, HYDROCHLORIC ACID, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-OLIGOPEPTIDE-2, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-45, NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-7, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, PARFUM, PEG-75 STEARATE, PHENOXYETHANOL, POLYSORBATE 20, POTASSIUM PHOSPHATE, QUERCETIN, RESVERATROL DIMETHYL ETHER, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, STEARETH-20, TRIETHANOLAMINE, TROMETHAMINE, XANTHAN GUM.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Factor G Renew Regenerating Cream 50 ml
  Sesderma Factor G Renew Regenerating Cream 50 ml
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery