Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Repaskin Fluido Invisible Facial Spf 50+

Çmimi fillestar
3,300 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,300 Lekë
Repaskin Invisible Fluid SPF50 krenohet me një strukturë të lëngshme ultra të lehtë,i cili përthithet shpejt dhe nuk lë asnjë shkëlqim të yndyrshëm apo njolla të bardhë. Për më tepër, ai gjithashtu përmban antioksidantë dhe enzima riparuese, një kombinim unik për të ndihmuar në luftimin e dëmtimit të lëkurës dhe parandalimin e plakjes së parakohshme të saj.
PËRFITIMET
Parandalon djegiet nga dielli falë kombinimit të filtrave fizikë dhe kimikë.
Përmban antioksidantë dhe enzima riparuese, një kombinim unik që lufton dhe parandalon fotoplakjen dhe dëmtimin qelizor.
Thithje e shpejtë, efekt mat, përfundim pa shkëlqim.
Nuk le njolla të bardha.
1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të bollshme të Repaskin në fytyrën tuaj 30 minuta para ekspozimit në diell, duke e masazhuar butësisht.
SPF i referohet rritjes së kapacitetit tonë mbrojtës kundër djegieve nga dielli. Shumëzohet me 30 ose 50 (në varësi të SPF) kohën që i duhet lëkurës suaj për tu djegur. Pavarësisht nga SPF që zgjidhni, është e rëndësishme të ripërdorni kremin tuaj kundër diellit shpesh, të paktën çdo dy orë në ekspozim të zgjatur në diell ose pas djersitjes, notit dhe/ose tharjes me një peshqir.

2. Përbërësit

AQUA, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, BUTYLENE GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, POLYMETHYL METHACRYLATE, CYCLOPENTASILOXANE, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, TITANIUM DIOXIDE (NANO), * ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ALCOHOL, ARABIDOPSIS THALIANA EXTRACT, ASCORBYL PALMITATE, BHT, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CITRIC ACID, DECYL GLUCOSIDE, DIMETHICONE, DISODIUM EDTA, ERGOTHIONEINE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERIN, GLYCERYL OLEATE, GLYCERYL STEARATE, HEXYLENE GLYCOL, HYDROCHLORIC ACID, LECITHIN, MICROCOCCUS LYSATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PLANKTON EXTRACT, POLYSILICONE-11, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, RESVERATROL DIMETHYL ETHER, SILICA, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYDROXIDE, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT, TOCOPHEROL.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Repaskin Fluido Invisible Facial Spf 50+
  Sesderma Repaskin Fluido Invisible Facial Spf 50+

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery