Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma REPASKIN SILK TOUCH COLOR FACIAL Spf 50

Çmimi fillestar
3,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,500 Lekë
Repaskin Silk Touch Color është më e fundit në fotombrojtje i cili i shton një ngjyre mbuluese SPF-së 50 .Pigmentet e ngjyrave shmangin krijimin e njollave te bardha dhe ofrojnë një përfundim mat. Harrojeni grimin gjatë verës, ky është produkti juaj!
PËRFITIMET
Mbrojtje shumë e lartë nga rrezatimi diellor
Parandalon djegiet nga dielli falë filtrave të saj kimikë.
Riparon dëmtimet e shkaktuara nga rrezatimi i diellit, falë enzimave riparuese.
Struktura e saj e ngjashme me silikon e bën atë të përsosur për përdorim të përditshëm .
Nuk le njolla të bardha. 
1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të madhe Repaskin Silk Touch Color në fytyrën tuaj 30 minuta para ekspozimit në diell, duke e masazhuar butësisht.
SPF i referohet rritjes së kapacitetit tonë mbrojtës kundër djegieve nga dielli. Shumëzohet me 30 ose 50 (në varësi të SPF) kohën që i duhet lëkurës suaj për tu djegur. Pavarësisht nga SPF që zgjidhni, është e rëndësishme të ripërdorni kremin tuaj kundër diellit shpesh, të paktën çdo dy orë në ekspozim të zgjatur në diell ose pas djersitjes, notit dhe/ose tharjes me një peshqir.

2. Përbërësit

INGREDIENTS: ISODECYL NEOPENTANOATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, OCTOCRYLENE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ALCOHOL DENAT, BENZOPHENONE-3, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE,ALCOHOL, SILICA, TITANIUM DIOXIDE, POLYURETHANE-64, DIMETHICONE/BISISOBUTYLPPG20CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, AQUA, ARABIDOPSIS THALIANA EXTRACT, CI 77491, CI 77492, CI 77499, GLYCERIN, HYDROCHLORIC ACID, ISOCETETH-10, LECITHIN, MICROCOCCUS LYSATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PLANKTON EXTRACT, POLYSILICONE-11, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, THERMUS THERMOPHILLUS FERMENT.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma REPASKIN SILK TOUCH COLOR FACIAL Spf 50
  Sesderma REPASKIN SILK TOUCH COLOR FACIAL Spf 50

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery