Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Repaskin Silk Touch SPF50 New 50 ml

Çmimi fillestar
3,500 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,500 Lekë
Mos harroni të aplikoni krem kundër diellit në fytyrën tuaj! Repaskin Silk Touch SPF 50 UVA/UVB/IR me një prekje mëndafshi dhe teksturë te lehte, mbron lëkurën përmes filtrave të saj kimikë dhe lë një fund te bute mbi lekure.
PËRFITIMET
Mbrojtje shumë e lartë nga rrezatimi diellor
Parandalon djegiet nga dielli falë filtrave kimikë të tij.
Riparon dëmtimet e shkaktuara nga rrezatimi i diellit, falë enzimave riparuese.
Tekstura e saj e ngjashme me silikon e bën atë të përsosur për përdorim të përditshëm .
Nuk le njolla të bardha.
1. Përdorimi

Aplikoni një sasi të madhe Repaskin Silk Touch në fytyrën tuaj 30 minuta para ekspozimit në diell, me një masazh të lehtë.
SPF i referohet rritjes së kapacitetit tonë mbrojtës kundër djegieve nga dielli. Shumëzohet me 30 ose 50 (në varësi të SPF) kohën që i duhet lëkurës suaj për tu djegur. Pavarësisht nga SPF që zgjidhni, është e rëndësishme të ripërdorni kremin tuaj kundër diellit shpesh, të paktën çdo dy orë në ekspozim të zgjatur në diell ose pas djersitjes, notit dhe/ose tharjes me një peshqir.

2. Përbërësit

ISODECYL NEOPENTANOATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, OCTOCRYLENE, ALCOHOL DENAT, BENZOPHENONE-3, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, SILICA, ALCOHOL, DIMETHICONE/BISISOBUTYLPPG20CROSSPOLYMER, POLYURETHANE-64, DIMETHICONE, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, AQUA, ARABIDOPSIS THALIANA EXTRACT, GLYCERIN, HYDROCHLORIC ACID, ISOCETETH-10, LECITHIN, MICROCOCCUS LYSATE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PLANKTON EXTRACT, POLYSILICONE-11, POLYSORBATE 20, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE,

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Repaskin Silk Touch SPF50 New 50 ml
  Sesderma Repaskin Silk Touch SPF50 New 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery