Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Reti-Age Antiaging Serum 30 ML

Çmimi fillestar
5,800 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,800 Lekë
Retinoli është “mbreti” i produkteve kundër plakjes dhe serumi Retiage përmban sistemin 3-Retinol të Sesderma: 3 retinoidë të ndryshëm, me çlirim të qëndrueshëm, për të vepruar së bashku dhe me një tolerancë të shkëlqyer për çdo lloj lëkure. Redukton shfaqjen e rrudhave, rrit qëndrueshmërinë dhe hidratimin dhe barazon tonin e lëkurës.
I pamëshirshëm për rrudhat, i butë për lëkurën tuaj.
PËRFITIMET
Redukton shfaqjen e rrudhave.
Rregullon hiperpigmentimin e lëkurës.
Rrit hidratimin.

1. Përdorimi

Aplikoni disa pika serum liposomal Retiage me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Sasia e saktë është një pipetë .
Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Kombinoje atë me rutinën tuaj të rregullt, gjithmonë në lëkurë të pastër, pak para çdo kremi. Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, HYDROGENATED POLYDECENE CETETH-20, PROPANEDIOL, C12-15 ALKYL BENZOATE, GLYCERYL STEARATE, CYCLOPENTASILOXANE, * AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER,*NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLYPEPTIDE-76, * NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-15 HEXAPEPTIDE-40, ALCOHOL, ASCORBYL GLUCOSIDE, BHA, BHT, BOSWELLIA SERRATA GUM, CAPROOYL TETRAPEPTIDE-3, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, CERAMIDE AP, CERAMIDE EOP, CERAMIDE NP, CETEARYL ALCOHOL, CHOLESTEROL, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, CI17200, CITRIC ACID, CYCLOHEXASILOXANE, DEXTRAN, DIPOTASSIUM PHOSPHATE, DIPROPYLENE GLYCOL, DISODIUM EDTA ERGOTHIONEINE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, GLYCERIN, GLYCINE SOJA OIL, HELIANTHUS, ANNUUS SEED OIL, HYDROCHLORIC ACID, HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE, LECITHIN, PARFUM, PHENOXYETHANOL, PHOSPHOLIPIDS, PHYTOSPHINGOSINE, POLYSORBATE 20, POTASSIUM PHOSPHATE, POTASSIUM SORBATE, RESVERATROL DIMETHYL ETHER, RETINAL, RETINOL, RETINYL PROPIONATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM CHOLATE, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, TOCOPHERYL ACETATE, TROMETHAMINE, UBIQUINONE, XANTHAN GUM, ZINC CHLORIDE.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Reti-Age Antiaging Serum 30 ML
  Sesderma Reti-Age Antiaging Serum 30 ML
  No reviews

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery