Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Retiage Facial Cream 50 ml

Çmimi fillestar
5,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,600 Lekë
Largoni frikën ndaj retinolit falë kombinimit ekskluziv 3-Retinol të Sesderma: 3 retinoidë të ndryshëm, me çlirim të qëndrueshëm, funksionojnë në mënyrë sekuenciale dhe me një tolerancë të shkëlqyer ndaj të gjitha llojeve të lëkurës. Minimizoni shfaqjen e rrudhave, rrisni qëndrueshmërinë dhe hidratimin dhe rregulloni hiperpigmentimin e lëkurës.
PËRFITIMET
Redukton shfaqjen e rrudhave.
Rregullon hiperpigmentimin e lëkurës
Rrit hidratimin.
I testuar dermatologjikisht.
1. Përdorimi

Aplikoni një sasi sa bizele kremi Retiage me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte dhe shpërndahet në mënyrë të barabartë. Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA; HYDROGENATED POLYDECENE; CETEARYL ETHYLHEXANOATE; SORBITAN STEARATE; PROPANEDIOL; CYCLOPENTASILOXANE; GLYCERIN; PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL; GLYCERYL STEARATE; CETYL ALCOHOL; POLYMETHYL METHACRYLATE; GLYCERYL BEHENATE; * ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER; * DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER; * NICOTIANA BENTHAMIANA HEXAPEPTIDE-40 SH-POLYPEPTIDE-76; * NICOTIANA BENTHAMIANA SH-POLYPEPTIDE-15 HEXAPEPTIDE-40; ALCOHOL; ASCORBYL GLUCOSIDE; BHA; BHT; CAPROOYL TETRAPEPTIDE-3; CETETH-20; CI17200; DEXTRAN; DIMETHICONE; DIPOTASSIUM PHOSPHATE; DISODIUM EDTA; ERGOTHIONEINE; ETHYLHEXYLGLYCERIN; HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL; HYDROCHLORIC ACID; HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE; PARFUM; PEG-75 STEARATE; PHENOXYETHANOL; PHOSPHATIDYLCHOLINE; POLYSORBATE 20; POTASSIUM PHOSPHATE; RESVERATROL DIMETHYL ETHER; RETINAL; RETINOL; RETINYL PROPIONATE; SODIUM CHLORIDE; SODIUM CHOLATE; SODIUM HYDROXIDE; STEARETH-20; TOCOPHERYL ACETATE; TRIETHANOLAMINE; TROMETHAMINE; XANTHAN GUM; ZINC CHLORIDE.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Retiage Facial Cream 50 ml
  Sesderma Retiage Facial Cream 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery