Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Retises Nano 0.25% GEL - 30ml

Çmimi fillestar
4,900 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
4,900 Lekë
Trajtim kunder plakjes së lëkurës 
Retinoli është i vetmi përbërës aktiv që vepron duke: rigjeneruar ( dëmtimet që kalimi i kohës u ka shkaktuar fibrave) + stimulim (i fibrave të reja të kolagjenit) + mbrojtje (duke frenuar kolagjenazën). Përveç kësaj, rregullon aktivitetin e melanocitit të ndryshuar, i cili redukton njollat ​​e lëkurës dhe stimulon përhapjen e keratinociteve epidermale (veprim eksfoliues). Niacinamidi redukton transferimin e melanosomeve tek keratinocitet (veprim ndriçues), mbron lëkurën nga veprimi i radikaleve të lira, rregullon sintezën e ceramideve (veprim hidratues) dhe parandalon inflamacionin e lëkurës. Ideal per trajtimine e akneve dhe rrudhave. Nese nuk keni perdorur retinol me pare per 2-3 muajt e parë e rekomandojmë 1-2 herë në javë vetëm në mbrëmje pas larjes së lëkurës.
1. Përdorimi

Nese nuk keni perdorur retinol me pare per 2-3 muajt e parë e rekomandojmë 1-2 herë në javë vetëm në mbrëmje pas larjes së lëkurës.
Mos e përdorni gjatë shtatzënisë.

2. Përbërësit

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Pentylene Glycol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Caprylic/​Capric Triglyceride, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glyceryl Polymethacrylate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, * Acrylamide/​Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer *, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Alpha-Isomethyl Ionone, Ascorbyl Glucoside, Ascorbyl Palmitate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, BHA, BHT, Boswellia Serrata Gum, Butylphenyl Methylpropional, C13-14 Isoparaffin, Citric Acid, Coumarin, Cyclohexasiloxane, Dipropylene Glycol, Disodium EDTA, Ethylparaben, Glyceryl Behenate, Glyceryl Oleate, Helianthus Annuus Seed Oil, Laureth-7, Lecithin, Linalool, Methylparaben, O-Cymen-5-Ol, Palmitoyl Oligopeptide, Parfum, PEG-8, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Retinol, Retinyl Propionate, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum

  Sesderma Retises Nano 0.25% GEL - 30ml
  Sesderma Retises Nano 0.25% GEL - 30ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery