Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Salises Foamy Soap-Free Cream 300ml

Çmimi fillestar
3,400 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
3,400 Lekë
Higjiena e përditshme e fytyrës për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve. Eksfolon dhe pastron poret. Mund të përdoret vetëm ose i kombinuar me çdo trajtim tjetër të akneve. Një nga produktet thelbësore që duhet të keni në rast se keni lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve është pastruesi pa sapun pa shkumë SALISES i rekomanduar nga dermatologët.

Nuk ka dyshim se përmbajtja e tij në ekstrakte bimore natyrale (kamomil, tërshërë, mimozë dhe aloe) ka veti hidratuese, qetësuese, rigjeneruese dhe mbrojtëse. Përveç kësaj, aktivi kryesor i tij, acidi salicilik, ka fuqi më të madhe pastruese dhe rregulluese të sebumit.

Nëse keni lëkurë të yndyrshme me papastërti, pika të zeza, pore të zmadhuara dhe po kërkoni një pastrues me tolerancë të shkëlqyer, ky produkt është për ju!
1. Përdorimi

Aplikojeni në lëkurën e lagur dhe bëni një masazh të lehtë derisa të shfaqet një shkumë kremoze. Shpëlajeni tërësisht me ujë. Shmangni kontaktin me sytë.

2. Përbërësit

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Propanediol, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Salicylic Acid, Glycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer, Alcohol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Alpha-Isomethyl Ionone, Avena Sativa Kernel Extract, Butylphenyl Methylpropional, Cetylpyridinium Chloride, Chamomilla Recutita Extract, Ethylhexylglycerin, Hexyl Cinnamal, Lecithin, Methylparaben, Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Parfum, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Propylparaben, Sodium Benzoate, Triethanolamine

  Sesderma Salises Foamy Soap-Free Cream 300ml
  Sesderma Salises Foamy Soap-Free Cream 300ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery