Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Salises Moisturizing Cream Gel 50 ml

Çmimi fillestar
5,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,000 Lekë
Hidratim ditor në format krem xhel, i cili ndihmon në rregullimin e prodhimit të sebumit dhe largimin e papastërtive në lëkurat e kombinuara mikse.
PËRFITIMET
Hidratim për lëkurat me akne
Ndihmon në reduktimin e prodhimit të tepërt të sebumit
Qetëson lëkurën pa lënë ndjesi vajore
Ndjenja e freskisë
Efekt eksfoliues
1. Përdorimi

Aplikoni Salises Moisturizing Gel, nëse keni lëkurë të yndyrshme, duke e masazhuar butësisht në fytyrë, qafë dhe dekolte. Sasia e saktë merret duke shtypur pompën 3 herë.Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA; NIACINAMIDE; ALCOHOL DENAT; C12-13 ALKYL LACTATE; CYCLOPENTASILOXANE; * ACRYLAMIDE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE COPOLYMER; SALICYLIC ACID; GLYCERIN; * AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER; EPIGALLOCATECHIN GALLATE; ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER; AESCULUS HIPPOCASTANUM BARK EXTRACT; ALCOHOL; ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE; ALPHA-ISOMETHYL IONONE; AMMONIUM GLYCYRRHIZATE; BIOTIN; BISABOLOL; BUTYLENE GLYCOL; C13-14 ISOPARAFFIN; CAFFEINE; CITRONELLOL; DIMETHICONE CROSSPOLYMER; ETHYLPARABEN; FAEX EXTRACT; HEXYL CINNAMAL; HYDROXYETHYLCELLULOSE; LAURETH-3; LAURETH-7; LEPTOSPERMUM SCOPARIUM BRANCH/LEAF OIL; LIMONENE; LINALOOL; MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL; METHYLPARABEN; PANTHENOL; PARFUM; PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL; PHENOXYETHANOL; PHOSPHATIDYLCHOLINE; POLOXAMER 235; POLOXAMER 338; POLYSORBATE 20; POTASSIUM SORBATE; PROPYLENE GLYCOL; SODIUM BENZOATE; SODIUM CHOLATE; TOCOPHERSOLAN; TRIDECETH-9; TRIETHANOLAMINE; ZINC GLUCONATE; ZINC PCA.

  Sesderma Salises Moisturizing Cream Gel 50 ml
  Sesderma Salises Moisturizing Cream Gel 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery