Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Salises Moisturizing Gel 50 ml

Çmimi fillestar
5,000 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,000 Lekë
A është një problem yndyra e tepërt ? Xhel hidratues Salises rregullon prodhimin e sebumit, parandalon dhe ndihmon në largimin e papastërtive. Mbani nën kontroll lëkurën tuaj!
PËRFITIMET
Ndihmon në reduktimin e prodhimit të tepërt të sebumit.
Nuk është fotosensitive apo irrituese.
Qetëson lëkurën pa lënë ndjesi yndyre.
Ndjenja e freskisë.
Efekt eksfoliant.
1. Përdorimi

Aplikoni Salises Moisturizing Gel, nëse keni lëkurë të yndyrshme, duke e masazhuar butësisht në fytyrë, qafë dhe dekolte. Sasia e saktë merret duke shtypur pompën 3 herë. Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA; ALCOHOL DENAT; PROPYLENE GLYCOL; NIACINAMIDE; TRIETHYL CITRATE; HYDROXYETHYLCELLULOSE; BUTYLENE GLYCOL; SALICYLIC ACID; EPIGALLOCATECHIN GALLATE; * PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE; ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER; AESCULUS HIPPOCASTANUM BARK EXTRACT; ALCOHOL; ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE; ALPHA-ISOMETHYL IONONE; AMMONIUM GLYCYRRHIZATE; BIOTIN; BOSWELLIA SERRATA GUM; BUTYLPARABEN; CAFFEINE; CI17200; CITRONELLOL; DIPROPYLENE GLYCOL; DISODIUM EDTA; ETHYLHEXYLGLYCERIN; ETHYLPARABEN; FAEX EXTRACT; GLYCERIN; HEXYL CINNAMAL; LAURETH-3; LEPTOSPERMUM SCOPARIUM BRANCH/LEAF OIL; LIMONENE; LINALOOL; MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL; METHYLPARABEN; PANTHENOL; PARFUM; PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL; PEG/PPG-20/6 DIMETHICONE; PHENOXYETHANOL; PHOSPHATIDYLCHOLINE; POLOXAMER 235; POLOXAMER 338; POLYSORBATE 20; POTASSIUM SORBATE; PROPYLPARABEN; SODIUM BENZOATE; SODIUM CHOLATE; SODIUM HYALURONATE; TOCOPHERSOLAN; TRIDECETH-9; TRIETHANOLAMINE; TRIISOPROPANOLAMINE; ZINC GLUCONATE; ZINC PCA. (*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Salises Moisturizing Gel 50 ml
  Sesderma Salises Moisturizing Gel 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery