Shko te informacioni mbi produktin
1 3

Sesderma Sesgen Nourishing Cream 50ml

Çmimi fillestar
5,600 Lekë
Çmimi fillestar
Çmimi i ulur
5,600 Lekë

SESGEN 32 është krem me përbërës aktivë të teknologjisë më të fundit që vonojnë shfaqjen e shenjave natyrore të plakjes së lëkurës 
Ndërsa kremrat e tjerë kundër plakjes fokusohen në zvogëlimin e shenjave të plakjes së lëkurës, SESGEN32 vepron në burimin e problemit: plakjen qelizore. Ofron rezultate të personalizuara, të bëra me porosi për lëkurën tuaj. Risinkronizoni orën tuaj biologjike qelizore dhe riaktivizoni mekanizmat e vetë lëkurës për të luftuar plakjen.

PËRFITIMET
Aktivizon faktorët përgjegjës për rininë, të cilët zbulojnë shenjat e plakjes qelizore.
Risinkronizon orën biologjike qelizore dhe rinovon procesin natyral të riparimit, duke vepruar kundër rrudhave, njollave dhe poreve të mëdha.
SJELL ENERGJI në qeliza dhe përbërësit e tij aktivë kanë veti hidratuese, riparuese dhe rigjeneruese.
Hidratim  i përditshëm.
Përbërësit aktivë të kapsuluar në liposome për të marrë depërtim më të thellë dhe efektivitet më të lartë.

1. Përdorimi

Aplikoni Sesgen 32 Cream me një masazh të butë në fytyrë, qafë dhe dekolte.Mund ta përdorni si në mëngjes ashtu edhe në mbrëmje.
Dhe mos harroni të përdorni krem kundër diellit!

2. Përbërësit

AQUA, PROPANEDIOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, DIMETHICONE, GLYCERIN, CETYL ALCOHOL, PEG-8 BEESWAX, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, LIMNANTHES ALBA SEED OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, GLUTAMYLAMIDOETHYL IMIDAZOLE, TEPRENONE, TRIPEPTIDE-32, SODIUM HYALURONATE, CERAMIDE NP, CERAMIDE AP, PHYTOSPHINGOSINE, PHYTOSPHINGOSINE HCL, CERAMIDE EOP, CYCLOPENTASILOXANE, LECITHIN, POLYSILICONE-11, ALCOHOL, CARBOMER, CYCLOHEXASILOXANE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, POLYSORBATE 20, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM HYDROXIDE, BIFIDA FERMENT LYSATE, PROPYLENE GLYCOL, CHOLESTEROL, SODIUM CHOLATE, TOCOPHEROL, ASCORBYL PALMITATE, ADENOSINE, GLYCERYL OLEATE, CITRIC ACID, HYDROCHLORIC ACID, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN, PARFUM, CITRONELLYL METHYLCROTONATE.

(*) The list of ingredients may be subject to change. We recommend that you refer to the ingredients directly on the product packaging before use.

  Sesderma Sesgen Nourishing Cream 50ml
  Sesderma Sesgen Nourishing Cream 50ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery