Shko te informacioni mbi produktin
1 5

Skin1004 Centella Tea-Trica BHA Foam 125 ml

Çmimi fillestar
1,600 Lekë
Çmimi fillestar
1,800 Lekë
Çmimi i ulur
1,600 Lekë

Larës shkumues i përshtatshëm për lëkurat akneike. Përmban 0.45 % acid salicilik i cili largon yndyrën e tepërt, pastron poret e bllokuara dhe ka veprim anti akne. Gjithashtu përmban 0.2% vaj Tea Tree që ka veprim qetësues dhe anti bakterial. Larësi eshte i butë me lëkurën falë pranisë së ekstraktit të bimës Centella Asiatica, e cila është e njohur për vetitë e saj anti inflmatore.

Nuk permban alkol/fragrance/vajra esenciale

Përbërësit Kryesore:

 • Acid Salicilik
 • Centella Asiatica
 • Tea Tree Oil

 

1. Përdorimi

Aplikoni nje sasi laresi ne duar dhe shkumojeni ne pellembet e duarve sa te krijohet nje shkume e trashe. Masazhojeni laresin butesisht ne fytyre dhe qafe, para se ta shpelani me uje te vaket. Mund te perdoret cdo dite, dy here ne dite.

2. Përbërësit

Water, Myristic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Stearic Acid, Glyceryl Monostearate, Propanediol, Lauryl Hydroxysultaine, Palmitic Acid, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Potassium Benzoate, Salicylic Acid(0.45%), Butylene Glycol, Sorbitol, 1,2-Hexanediol, Sodium Chloride, Centella Asiatica Extract(0.2%), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil(0.2%), Cetearyl Alcohol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water(0.09%), Melia Azadirachta Leaf Extract, Hydrogenated Polydecene, Arachidic Acid, Lauric Acid, Sodium Citrate, Melia Azadirachta Flower Extract, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Oleic Acid, Theobroma Cacao Seed Extract,Dextrin, Citrus Acid, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Chamaecyparis Obtusa Water, Pinus Palustris Leaf Extract

  Skin1004 Centella Tea-Trica BHA Foam 125 ml
  Skin1004 Centella Tea-Trica BHA Foam 125 ml
  Skin1004 Centella Tea-Trica BHA Foam 125 ml
  Skin1004 Centella Tea-Trica BHA Foam 125 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery