Shko te informacioni mbi produktin
1 1

Skintegra Solar I Spf 30 50 ml

Çmimi fillestar
2,900 Lekë
Çmimi fillestar
3,900 Lekë
Çmimi i ulur
2,900 Lekë

Mbrojës nga dielli me spektër të gjerë UV (SPF30) për lëkurë të ndjeshme

Skintegra Solar I është një fluid hidratues i krijuar si një krem ​​dielli me spektër të gjerë (UVA + UVB) që mbron lëkurën nga fotoplakja. Ka një faktor të lartë mbrojtës (SPF 30) dhe është i destinuar për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme dhe reaktive.

Solar I ka teksturën e lehtë dhe të këndshme të një fluidi. Nuk lë mbetje të bardha, përthithet shpejt dhe e lë lëkurën një ndjesi prej kadifeje dhe të lëmuar.

Përveç mbrojtjes nga rrezatimi UV, fajtori kryesor për plakjen e parakohshme të lëkurës, Solar I ushqen dhe riparon funksionin pengues të lëkurës, zbut lëkurën dhe e mbron atë nga faktorët e jashtëm.

Roli më i rëndësishëm i Solar I është mbrojtja adekuate nga dielli, kështu që gjatë formulimit u zgjodhën filtra organikë shumë specifikë të qëndrueshëm (të padegradueshëm) që mbrojnë nga rrezatimi që i përkasin rrezeve UVA, UVB, infra të kuqe (gjithashtu të emetuar nga pajisjet elektronike) dhe spektret e dritës së dukshme. .

Tipari i dytë më i rëndësishëm i formulimit Solar I është fakti se ai nuk përmban filtra që janë provuar se kanë një efekt shkatërrues në nivelet e hormoneve. Për këtë arsye, pesë filtra të gjeneratës më të re u zgjodhën dhe punojnë në sinergji, thithin, shpërndajnë dhe reflektojnë rrezet UV.

2. Përbërësit

AQUA, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, GLYCERIN, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO], BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, ECTOIN, BETAINE, ORYZA SATIVA STARCH, DIMETHICONE, UNDECANE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, PANTHENOL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, TOCOPHEROL, TOCOPHERYL ACETATE, TRIDECANE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, POLYSORBATE 80, ARACHIDYL ALCOHOL, DECYL GLUCOSIDE, BEHENYL ALCOHOL, ISOHEXADECANE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL

  Skintegra Solar I Spf 30 50 ml

  Na ndiq në Instagram

  #instagram

  Vegan
  Cuertly Free
  Contact +355675257599
  Fast Delivery